علی الاعلی
آیا امروز بر محمد و آل محمد صلوات فرستاده ایم؟
وزیر سابق اطلاعات ایجاد اختلاف و دو قطبی در کشور را حربه این روزهای دشمن عنوان کرد و با بیان اینکه مقام معظم رهبری هوشمندانه این حربه را شناسایی کرده و به دنبال رفع دو قطبی است، تصریح کرد: دشمن قبل از انتخابات می خواد درگیری کف خیابان و دو قطبی ایجاد کند که مقام معظم رهبری این حربه را خنثی کردند.

صهیونیست‌ها بعد از ترور احمدی‌روشن از کار خود پشیمان بودند/ شهیدآشتیانی ترور بیولوژیک شد/نفوذ کارشناسان سیاسی CIA به‌عنوان دانشمند در دانشگاه تهران

وزیر سابق اطلاعات ایجاد اختلاف و دو قطبی در کشور را حربه این روزهای دشمن عنوان کرد و با بیان اینکه مقام معظم رهبری هوشمندانه این حربه را شناسایی کرده و به دنبال رفع دو قطبی است، تصریح کرد: دشمن قبل از انتخابات می خواد درگیری کف خیابان و دو قطبی ایجاد کند که مقام معظم رهبری این حربه را خنثی کردند.
گروه سیاسی- رجانیوز: وزیر سابق اطلاعات گفت: بعد از شهادت احمدی روشن، بر اساس اطلاعات به دست آمده از موساد، صهیونیست‌ها از ترور فیزیکی با گلوله پشیمان شدند چراکه بعد از ترور وی جمعیت دانشجوی کشور به سمت رشته‌های هسته‌ای رفتند، خواسته آنها ایجاد وحشت در نخبگان بود.
 
حجت‌الاسلام والمسلمین حیدر مصلحی در همایش روحانیون به مناسبت آغاز فصل تبلیغی ماه محرم که ظهر امروز در تالار مصلی اعظم امام خمینی (ره) تبریز برگزار شد، با اشاره به هشدار مقام معظم رهبری در 14 خرداد 94 در حرم امام اظهار داشت: این سخنرانی به عنوان نقطه عطف در مباحث انقلاب اسلامی محسوب می‌شود و از این تاریخ تا به امروز تمام مباحث ایشان حول این نقطه عطف می‌چرخد.
 

وی با بیان اینکه نکته مهم سخنرانی‌های مقام معظم رهبری از خرداد گذشته، دو اتفاق قابل توجه در تاریخ انقلاب است که دشمن با عوامل داخلی سرمایه‌گذاری سنگینی بر روی آن موضوعات انجام داده است، افزود: تحریف گفتمان امام و پروژه نفوذ دو نکته کلیدی مورد تاکید رهبر انقلاب در سال گذشته و امسال است.

 

وزیر سابق اطلاعات با بیان اینکه این تحریفات سابقه تاریخی دارد، گفت: تبدیل گفتمان نبوی و علوی به گفتمان اموی سابقه تاریخی دارد و دشمن در صدر اسلام توانست گفتمان اموی را تثبیت کند و دشمن امروز نیز همین مسیر را دنبال می‌کند.

 

مصلحی ادامه داد: دشمن از 88 به این سو موضوع جدیدی را متوجه شده و آن اینکه عوامل داخلی زیادی در ایران دارد که می‌تواند از آن بهره‌مند شود ولی روحانیون می‌تواند با روشنگری، مانع این تحریف‌ها شوند.

 

وی موضوع نفوذ را یادآور شد و با اشاره به اینکه این موضوع هم سابقه کهنی دارد که متعلق به امروز و دیروز نیست و باید در تاریخ این مسئله هم مطالعه کرد، ابراز داشت: مقام معظم رهبری جمله «اگر ما راه امام را گم کنیم یا نسبت به راه امام غفلت کنیم و یا عمداً کنار بگذاریم ملت ایران سیلی می‌خورد» را با دقت تمام و مطالعه نقاط ضعف و قدرت کشور در دورانی که خود ولی فقیه است بیان کرده و باید مورد توجه جدی قرار داد.

 

رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس، با تاکید بر اینکه گم کردن راه ناظر بر نسل سوم و چهارم انقلاب است که امام خمینی (ره) را ندیده، تصریح کرد: افراد مختلف از امام خاطره می‌گویند و جملات صریح صحیفه امام کنار گذاشته شده، چراکه خاطره وسیله خوبی برای تحریف است.

 

وی با اشاره به اینکه غفلت کردن نسبت به راه امام متعلق به نسل اول و دوم است که امام را دیده ولی امروز آن را کنار گذاشته است، خاطر نشان کرد: با پست و مقام تا زندگی اشرافی و... غفلت صورت می‌گیرد، از این تریبون هم بنده به عنوان فردی که پشت صحنه خیلی از مباحث کشور را می‌دانم عرض می‌کنم که خیلی‌ها در پشتیبانی از انقلاب کم آوردند و آنچنان که باید نتوانستند ولی برخی هم عمار گونه ایستادند و راه را با تبعیت از ولایت شناختند و تبیین کردند.

 

مصلحی با بیان اینکه عمداً کنار گذاشتن راه امام، به وسیله نفوذ رخ می‌دهد، اظهار داشت: با نفوذ کاری می‌کنند که میدان داران انقلاب عمداً موضوع انقلاب را کنار می‌گذارند.

 

 

این عضو سابق امنیتی هیئت دولت، نفوذ را به نفوذ موردی و نفوذ جریانی تقسیم‌بندی کرد و گفت: کدهای نفوذ موردی، جاسوس کردن فرد برای ترور فیزیکی افراد خاص است که البته بعد از شهادت احمدی روشن، بر اساس اطلاعات موثق به دست آمده از موساد، صهیونیست‌ها از این ترورهای فیزیکی با گلوله پشیمان شدند چراکه بعد از ترور شهید احمدی روشن جمعیت دانشجوی کشور به سمت رشته‌های هسته‌ای رفتند و این برخلاف خواسته آنها مبنی بر رعب و وحشت نخبگان کشور از حضور در عرصه فناوری هسته‌ای بود.

 

وی با بیان اینکه دشمن در ترور فیزیکی، از روش ترور با گلوله دیگر استفاده نمی‌کنند ولی از راه‌های دیگر از جمله بیولوژیک بهره می‌گیرند، افزود: شهید آشتیانی که در موضوع نانو فناوری کار می‌کرد و پس از تحمل درد و رنج فراوان به رحمت ایزدی پیوست، مقام معظم رهبری از کلمه شهادت برای وی استفاده می‌کرد که دقیقاً اقدامی حساب شده بود.

 

وزیر سابق اطلاعات با تاکید بر اینکه کد بعدی نفوذ موردی، ترور شخصیت است که یا خود شخصیت را ترور می‌کنند یا کنارش افرادی را می‌گمارند، تصریح کرد: نمونه عینی آن، شخص منتظری است که کنارش مهدی هاشمی بود که منتظری را که تا قائم مقامی رهبری رفته بود، از حیز انتفاع ساقط کرد. امروز دشمن و سرویس اطلاعاتی انگلیس در حوزه علمیه قم و نجف و... سرمایه‌گذاری سنگینی انجام می‌دهد تا افراد خاص روحانیون و علما را از حیز انتفاع بیندازد.

 

وی ادامه داد: اقدام بعدی در ترور شخصیت، خود شخصیت را از نظر فکری از حیز انتفاع می‌اندازد، سروش که بود؟ اکنون این فرد با سرمایه‌گذاری سنگین دشمن، به ابزار سرویس‌های اطلاعاتی دشمن تبدیل شده است، از طرف دیگر به عنوان نمونه حوزوی، کدیور هم نخبه حوزه بود که امروز کدیورِ انقلابیِ سابق، به وسیله سرویس اطلاعاتی دشمن، علیه ولایت فقیه در خارج از کشور کتاب می‌نویسد.

 

‌مصلحی بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه به فردی توصیه کرده‌اند که صلاح  نیست به انتخابات پیدا کند، ادامه داد: دشمن سرمایه‌گذاری را روی مباحث فکری گذاشته و تأثیرگذاری بر روی شخصیت انجام می‌دهد چرا که در مبحث فکری با بگیر و ببند نمی‌توان مباحث فکری را محدود کرد بنابراین حوزه علمیه مسئولیت سنگینی در این مساله دارد.

 

 

رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس، با اشاره به اینکه در برابر داعش اقدامات نظامی خوبی انجام می‌شود ولی باید در حوزه مسائل فکری هم به شبهات پاسخ دهیم تا موفق باشیم، خاطر نشان کرد: تعدادی از علمای اهل سنت در چچن جمع شدند تا اسلام اهل تسنن واقعی را تبیین و تشریح کنند، سخنرانی‌های خوبی از بزرگان اهل سنت صورت گرفت تا نشان دهند حرکت وهابی منطبق بر اهل سنت نیست.

 

وی ادامه داد: از سوی دیگر بحث‌های فکری زیادی در زمان دولت دهم رخ داد و تلاش کردیم محتواهای غنی فکری و اطلاعات قابل توجهی را در سایت‌ها منتشر کردیم، ولی برخی که الان صاحب منصب هستند، پول‌های کلانی را به سایت‌ها پیشنهاد می‌دادند که این مطالب را بردارید چرا که مانع ایجاد انحراف به نفع آنان در مسائل فکری و اعتقادی می‌شد.

 

مصلحی اقدام بعدی در نفوذ موردی را سرمایه‌گذاری 10، 20، 30 سال و بیشتر بر روی فرد خاص است تا در آینده در جایگاه قدرت قرار دهد، تاکید کرد: بر‌اساس آن، روی افرادی تمرکز کرده و تبلیغات می‌کنند و در رسانه‌ها برجسته می‌کنند تا در آینده از وی بدون اطلاع خود فرد یا حتی با اطلاعش از وی بهره برداری کنند، لذا برخی که سوابق روشنی دارند، عاملی برای نفوذ در آینده هستند تا با به رخ کشیدن سوابق خود، مجوزی برای انحراف ایجاد شود.

 

وی با تاکید بر اینکه براساس آموزه‌های قرآنی، آیات یک سوم از قرآن مربوط به یهود و نصارا است، اظهار داشت: کدام مفسری را دیدید که چگونگی شکل‌گیری یهیود را بررسی کند که آیا صهیونیست از ابتدا با یهود بوده یا در سده‌های اخیر شکل گرفته است؟

 

از کتب تاریخی هم نمی‌توان استخراج کرد چرا که تحریف شده ولی باید تنها از قرآن استخراج کرد چراکه کتابی داریم در مورد تاریخ انقلاب اسلامی ایران که با تحریفات فراوان در آمریکا چاپ شده و با سرمایه‌گذاری سنگین، کتاب را به ایران قاچاق می‌کنند، اگر امروز به عنوان کتاب ممنوعه معرفی شود، بعد از سال‌ها اطلاعاتی از ممنوعه بودن در اختیار قرار نمی‌گیرد، بنابراین منبع قرار می‌گیرد، لذا کتب زیادی در تاریخ اسلام داریم که اینگونه نوشته شده است تا تاریخ تحریف شود.

 

وزیر سابق اطلاعات با تاکید بر اینکه یهودِ صهیونیست از ابتدا شکل گرفته و متعلق به امروز و دیروز نیست بلکه از ابتدا به بنی امیه که شجره ملعونه است نفوذ کرد، ادامه داد: از طریق این نفوذ گفتمان نبوی و علوی را یهیودیان صهیونیست به اموی تبدیل کرد و امویان را به عنوان کاتب وحی معرفی کردند.

 

مصلحی در ادامه، نفوذ جریانی را نفوذ در بدنه کشور دانست و گفت: دوماه پیش جاسوسی دستگیر شد که میلیون‌ها دلار برای تشکیل سازمان‌های مردم نهاد هزینه می‌کرد که در رفت و آمدهای ظریف کارهای زیادی انجام شد که آزاد شود. کارش این بود که سراغ نخبه‌ها برود و با ایجاد تشکل‌های مردمی جریان راه اندازی کند. من هشدار می‌دهم که امثال این افراد سراغ امام جمعه، نخبه دانشگاهی، نخبه حوزوی، مسئولان و... می‌آیند که می‌خواهیم تشکل مردمی ایجاد کنیم ولی اهداف زیادی در پشت پرده دارند.

 

وی با تاکید بر اینکه سرویس‌های اطلاعاتی می‌خواهند شبکه ایجاد کنند تا با نفوذ جریانی 4 تغییر مهم را دنبال کنند، خاطر نشان کرد: تغییر باورها، تغییر آرمان‌ها، تغییر نگاه و تغییر سبک زندگی مهمترین رویکرد نفوذ جریانی و اجتماعی است.

 

این مقام امنیتی سابق با تاکید بر اینکه تغییر باورها منجر شد تا برخی از اعتماد به خدا به اعتماد به کدخدا روی آورند، تصریح کرد: دشمن از ابزارهای پول و جاذبه جنسی بیشترین استفاده را در این مسیر داشته است.

 

وزیر سابق اطلاعات در آستانه انتخابات ریاست جمهوری بر جریان شناسی نفوذ در کشور تاکید کرد و گفت: دشمن در بحث نفوذ جریانی یکی از چیزهایی را که دنبال می‌کند، می‌خواهد در مردم و مسئولان و نخبگان ایجاد اشتباه محاسباتی کند و سرمایه گذاری سنگینی هم در این حوزه انجام می‌دهد و به محور حرکت دشمن تبدیل شده است.

 

مصلحی با اشاره به اینکه مردم فردی را که گرانی، بیکاری، دروغ، عدم توسعه و... را طبیعتاً نمی‌خواهند و بر عکس آن را می‌خواهند ولی با اشتباه محاسباتی و چیدن صغری و کبری مردم را دچار اشتباه محاسباتی می‌کند، گفت: دشمن 10 کار در این حوزه انجام می‌دهد تا از اشتباهات محاسباتی ما سوء استفاده کرده و به انقلاب ضربه بزنند.

 

وی، افزود: تهدید و ایجاد ترس، وعده دروغ دادن، مشغول کردن به خیال پردازی و آرزوهای دور و دراز، زیبا جلوه دادن برخی اقدامات غیر ضرور، شایعه سازی و دروغ‌پردازی، القای یاس و نا امیدی و ما نمی‌توانیم، غفلت از امدادهای غیبی، قبح زدایی و تغییر خطوط قرمز، خیرخواه نشان دادن خود و تحریف سخن حق و ارائه تفسیر باطل از آن، از مهمترین رویکردهای دشمن برای ایجاد اشتباه محاسباتی در مردم، مسئولان و نخبگان است.

 

رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس، شیوه تهدید و ایجاد ترس را یادآور شد و با بیان اینکه ظریف هر وقت برای مذاکره می‌رفت، اوباما مصاحبه و سخنرانی می‌کرد و روی میز بودن گزینه نظامی را مطرح می‌کرد، ابراز داشت: ظریف هم تحت تأثیر این سخنان گفت که آمریکا اگر بخواهد تجهیزات نظامی ما را از بین ببرد، با یک دکمه می‌تواند!

 

وی با تاکید بر اینکه می‌خواستند با روی میز گذاشتن گزینه نظامی، در محاسبات ما اشتباه ایجاد کنند که با این اظهار نظر موفق شده بودند، تصریح کرد: دوستان نظامی و امنیتی ما آقای ظریف را بردند و تجهیزات نظامی را نشان دادند که بعد از این بازدید اطمینان پیدا کرد که دشمن نمی‌تواند با صدها دکمه دیگر به ایران آسیبی وارد کند.

 

مصلحی با بیان اینکه مذاکره تلفنی روحانی با اوباما کار بسیار اشتباهی بود، خاطر نشان کرد: واسطه‌های بین روحانی و آمریکا ادعا می‌کردند که 50 سال دیگر نتیجه این مذاکره تلفنی را می‌بینید و منطقشان نیز این بود که کشور را از جنگ نجات دادیم! گفتیم 38 سال است که داریم می‌جنگیم ولی عرصه آن عوض می‌شود و این هم یکی از نشانه‌های اشتباه محاسباتی ایجاد شده در بین مسئولان ما بود.

 

این مقام سابق دولتی به وعده دروغ دادن توسط دشمن برای اشتباه محاسباتی اشاره کرد و گفت: دو سال مذاکرات طول کشید و وعده برداشتن تحریم و آزادسازی دارایی‌ها و... را دادند، 8 میلیارد دلار از سوئیس به هلند و... رفت و سپس به امارات و عمان آمد ولی از این پول‌ها هنوز حتی یک سنت هم وارد ایران نشده است.

 

وی مشغول کردن به خیال پردازی و آرزوهای دور و دراز را مورد اشاره قرار داد و افزود: در مباحث علمی، ایران در جایگاه بسیار رفیعی قرار دارد، ما در زمان وزارت اطلاعات بسیاری از جشنواره‌های علمی را اجازه نمی‌دادیم برگزار شود، چرا که دانشمندان ما را شناسایی می‌کردند و اثرات سوء برای ما داشت، لذا ارتباطات و رفت و آمدهای علمی با دانشگاه‌های ایران هم یکی از روش‌های دشمن برای نفوذ است.

 

مصلحی ادامه داد: برای نمونه پروژه ارتباط دانشگاه تهران با دانشگاه‌های بین‌المللی را در وزارت اطلاعات دستور بررسی دادم که ببینیم هیئتی که از فلان دانشگاه آمده واقعاً دانشمند هستند یا خیر، با کمال تعجب مشاهده کردیم که همه اعضای هیئت کارشناسان سیاسی CIA بودند.

 

وی با بیان اینکه اوباما یکی از حرف‌هایی را که می زند این است که 37 سال ایران را تحریم کردیم ولی این همه پیشرفت علمی دارد و دنبال رموز این پیشرفت هستند، تصریح کرد: برخی خیال پردازی می‌کنند که این پیشرفت را قبول ندارند ولی استکبار پذیرفته و به دنبال رموز آن است، در داخل برخی می گویند که ابزارها را آمریکا در اختیار دارد و با آرزوهای بلند، این پشرفت علمی چشمگیر خود ما را قبول ندارند.

 

عضو سابق امنیتی هیئت دولت، زیبا جلوه دادن اقدامات غیر ضروری برای ایجاد اشتباه محاسباتی در کشور را یادآور شد و با بیان مثالی از این مورد گفت: در بحث خرید هواپیماها واقعاً چند درصد مردم کشور با هواپیما جابه‌جا می‌شوند؟ نهایتاً 2 درصد که 1 درصد آن، مسئولان دولتی هستند، آیا اولویت سرمایه گذاری کشور هواپیما است؟

 

وی شروط فروش هواپیما به ایران را یادآور شد و با مسخره دانستن آن تصریح کرد: شرط گذاشته‌اند که این هواپیماها نمی‌توانند در اختیار سپاه و بسیج قرار گیرد و در آینده هم می‌گویند که سپاهیان و نظامیان نمی‌توانند با آن جابجا شوند!

 

مصلحی، شایعه‌سازی، دروغ‌پردازی، القای یاس و نا امیدی و ما نمی‌توانیم را از دیگر اقدامات برای ایجاد اشتباهات محاسباتی در مردم، نخبگان و مسئولان عنوان کرد و اظهار داشت: آیه 268 سوره بقره دقیقاً به امثال برجام اشاره دارد و اینکه «از مؤمنین کسانی که مریض هستند به سوی یهود و نصارا سوق می‌یابند و دلیلشان ترس از لطمه دشمن است ولی خداوند می‌گوید اعتقادات شما کجا رفته است؟» مدام به جامعه روحیه یاس و نا امیدی می‌دهند و القا می‌کنند که باید برای جلوگیری از صدمات دشمن با آنها وارد مذاکره شویم ولی خداوند چیز دیگری را وعده داده است.

 

رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس، غفلت از امدادهای غیبی را مورد اشاره قرار داد و با یادآوری امدادهای غیبی دوران دفاع مقدس و پیروزی رزمندگان اسلام با دستان خالی که به خدا اتکا کرده بودند، ادامه داد: یکی از به روزترین امدادهای غیبی این است که پوتین با ادعای ابرقدرتی و با زیرپا گذاشتن تشریفات رفت خدمت مقام معظم رهبری، هنوز که هنوز است سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا و انگلیس و اسرائیل سنگین بر روی این کار می‌کنند که در این جلسه چه گذشت و اوباما در یک جلسه به رئیس CIA تشر زد که چرا تا بحال نفهیمدید که چه گذشت و از آن نگرانند.

 

وزیر سابق اطلاعات با تاکید بر اینکه کل دنیا، درهم و دینار و دلار هزینه می‌کنند که بشار اسد باید برود، تصریح کرد: مقام معظم رهبری علی رغم اینکه برخی در کشور همراه نیستند، در مقابل استکبار زورگو ایستاده که بشار باید بماند، این یکی از امدادهای غیبی است که با دستان خالی در برابر میلیاردها دلار دشمن ایستاده‌ایم در حالی که نکته قابل توجه این است که در تحریم هستیم.

وی قبح‌زدایی و تغییر خطوط قرمز نظام را به عنوان هشتمین مورد از تلاش‌های دشمن برای ایجاد اشتباه محاسباتی در کشور و در نتیجه ضربه زدن به ایران عنوان کرد و افزود: اصطلاحات امام را دارند از بین می‌برند، به عنوان مثال رئیس جمهور چندبار از کلمه «استکبار» استفاده کردند و چندبار «قدرت‌های جهانی» و «ایالات متحده آمریکا»؟ همه این‌ها یک بار معنایی دارد و می‌خواهند از اصطلاحات امام قبح‌زدایی کنند، که نمونه دیگر آن، مستضعف را قشر آسیب پذیر معرفی می‌کنند.

 

مصلحی با تاکید بر اینکه «خیرخواه نشان دادن خود» از سوی دشمن از دیگر حیله‌های دشمن است، ادامه داد: باید حواسمان باشد که برجام 2 و... راه نیفتد چرا که برخی با خوش خیالی تمام می‌گفتند که کری وزیر خارجه گفته که بگذارید بشار برود و ما مقاومت را برای شما حفظ کنیم، این بسیار مضحک است، مقاومت اصلاً برای نابودی استکبار ایجاد شده و شما روی این حرف او حساب باز می‌کنید؟

 

وی تحریف سخن حق و ارائه تفسیر باطل از آن را آخرین شاخصه برای ایجاد اشتباه محاسباتی در کشور دانست و گفت: آمریکا یک دفعه‌ای در BBC و VOA مباحث انقلاب را بررسی می‌کند و این موضوع را مشاهده می‌کنیم که انقلاب را تحریف کرده و از آن تفسیر باطل به مخاطبان ارائه می‌دهد.

 

وزیر سابق اطلاعات ایجاد اختلاف و دو قطبی در کشور را حربه این روزهای دشمن عنوان کرد و با بیان اینکه مقام معظم رهبری هوشمندانه این حربه را شناسایی کرده و به دنبال رفع دو قطبی است، تصریح کرد: دشمن قبل از انتخابات می خواد درگیری کف خیابان و دو قطبی ایجاد کند که مقام معظم رهبری این حربه را خنثی کردند.

نوع مطلب : سیاسی، اجتماعی، بین المللی، اقتصادی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : پوریا حسین‌خانی
مطالب اخیر
برچسبها
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات