علی الاعلی
آیا امروز بر محمد و آل محمد صلوات فرستاده ایم؟
آقای مهندس چمران! فرموده‌اید هدف اصلی "املاك نجومی"خواندن ماجراهای شهرداری تهران، "پوشاندن مسأله فیش‌های حقوقی نجومی است". به فرض كه چنین باشد چرا شما از این فرصت استفاده نمی‌كنید تا پاكدستی مورد ادعای خود و شهردار مورد حمایت خود را احراز كنید و قلادة اتهام را سنگین‌تر از گذشته متوجه ویژه‌خواری‌های رانتی دولت تدبیر و راستگویی كنید تا از این رهگذر آن پروندة سیاه و ننگین به طور جدی‌تر و بدون توسل به طفره‌روی و دفع‌الوقت و توجیه و تأویل‌های مضحك دولت در دستور كار قوة قضاییه قرار گیرد؟

زیباکلام: این چه معنی دارد که شهردار تهران پای تعاونی قوه قضاییه را به میان می‌کشد؟/ آقای چمران! آیا شما درباره روابط خود با شهرداری حرف‌هایی دارید كه باید از مردم تهران مخفی بماند؟

آقای مهندس چمران! فرموده‌اید هدف اصلی "املاك نجومی"خواندن ماجراهای شهرداری تهران، "پوشاندن مسأله فیش‌های حقوقی نجومی است". به فرض كه چنین باشد چرا شما از این فرصت استفاده نمی‌كنید تا پاكدستی مورد ادعای خود و شهردار مورد حمایت خود را احراز كنید و قلادة اتهام را سنگین‌تر از گذشته متوجه ویژه‌خواری‌های رانتی دولت تدبیر و راستگویی كنید تا از این رهگذر آن پروندة سیاه و ننگین به طور جدی‌تر و بدون توسل به طفره‌روی و دفع‌الوقت و توجیه و تأویل‌های مضحك دولت در دستور كار قوة قضاییه قرار گیرد؟

گروه سیاسی- رجانیوز: دکترسعید زیباکلام استاد نام آشنای دانشگاه تهران که پیش از این با انتقادات صریحش از نحوه تعامل با غرب و موضوع هسته‌ای شناخته میشد، اینبار درنامه‌ای به شهردار تهران ورئیس‌شورای شهر خواستار توضیحات درباره ابهامات به وجود آمده درباره واگذاری‌های املاک‌ شهرداری به اذهان عمومی شد.

 

آن چه زیباکلام در نامه خود مطرح میکند نه اسم رمز «تخریب شهردارجهادی» است! و نه به دنبال مچ‌گیری از افراد بلکه بیان دغدغه‌های عدالتخواهانه جوانانی است که بیم آن دارندکه این موضوع هم به عاقبت رسیدگی فیش‌های نجومی در دولت یازدهم گرفتار شود و عاقبت هم،خطاکاران احتمالی زخیره انقلاب نامیده شوند.

به گزارش رجانیوز، متن نامه دکتر زیباکلام به چمران و قالیباف در ادامه آمده است: 

 

 

سئوالاتی اساسی از آقای دكتر قالیباف و مهندس چمران

1-  این چه معنی دارد که شهردار تهران جناب آقای دكتر محمدباقر قالیباف رسماً و علناً اعلام می‌کند که: "تعاونی‌های دیگر که حتی زیرمجموعه شهرداری نبودند شهرداری بر اساس مقررات به آنها کمک کرده است". و سپس می‌گوید "تعاونی قوه قضاییه که بیش از پنج هزار نفر عضو دارد از این تخفیفات برخوردار شده است"؟

 

2-  این چه معنی دارد که شهردار تهران پای تعاونی قوه قضاییه را به میان می‌کشد؟

 

3- واقعاً جای سؤال ندارد كه چطور آقای مهندس چمران انتشار نامة سازمان بازرسی كل كشور خطاب به شهرداری تهران را كه خواستار توضیحاتی پیرامون تعداد زیادی نقل و انتقالات املاك بیت‌المال به افراد شده است را "كوبیدن و هدف‌قراردادن افراد برای تحقق اهداف سیاسی" اعلام می‌كند؟

 

4-    آقای مهندس چمران انتشار نامة غیرمحرمانة یكی از اعتمادشده‌ترین نهادهای حكومتی یعنی سازمان بازرسی كل كشور، به نهاد حكومتی دیگر یعنی شهرداری تهران را "خلاف انسانیت" اعلام می‌كند و خواستار تعقیب قضایی ناشر آن نامه می‌شود. آیا برای آقای مهندس چمران آن نقل و انتقالات املاك خلاف نیست اما انتشار نامه بازرسی كشور بدون هیچ دخل و تصرف و قضاوت و اظهار نظری خلاف انسانیت است؟

 

5-    آقای مهندس چمران! از كدام انسانیت سخن می‌گویید؟

 

6-    آقای مهندس چمران! در جایی فرموده‌اید "اگر علیه هم حرف بزنیم مطمئن باشید كه همه بازنده خواهیم بود". امكان دارد برای مردم تهران كه نماینده‌شان هستید توضیح دهید دربارة چه حرف‌هایی صحبت می‌كنید و جمع مخاطبان شما كیانند؟

 

7-    آقای مهندس چمران! آیا شما دربارة شورای شهر تهران و روابط خود با شهرداری تهران حرف‌هایی دارید كه باید از مردم تهران مخفی بماند؟

 

8-    آقای مهندس چمران! فرموده‌اید هدف اصلی "املاك نجومی"خواندن ماجراهای شهرداری تهران، "پوشاندن مسأله فیش‌های حقوقی نجومی است". به فرض كه چنین باشد چرا شما از این فرصت استفاده نمی‌كنید تا پاكدستی مورد ادعای خود و شهردار مورد حمایت خود را احراز كنید و قلادة اتهام را سنگین‌تر از گذشته متوجه ویژه‌خواری‌های رانتی دولت تدبیر و راستگویی كنید تا از این رهگذر آن پروندة سیاه و ننگین به طور جدی‌تر و بدون توسل به طفره‌روی و دفع‌الوقت و توجیه و تأویل‌های مضحك دولت در دستور كار قوة قضاییه قرار گیرد؟

 

9-    آقای مهندس چمران! آیا قلب و وجدان شما آسوده و آرام است كه به عوض پاسخ به نامة سازمان بازرسی، نیت‌خوانی کرده و خواستار برخورد قضایی هستید؟

10-آقای مهندس چمران! آیا فكر نمی‌كنید بهترین راه مطرح كردن جدّی و پیگیری علنی چپاول‌های قانونی(!) بیت‌المال(موسوم به حقوق‌های نجومی) پاسخگویی شفاف و صریح و علنی شهردار تهران به نامة سازمان بازرسی كشور است؟

 

11- آقای مهندس چمران! چپاول‌های موسوم به حقوق‌های نجومی كه آقای جهانگیری معاون اول رئیس جمهور آن را غسل تعمید دادند به كنار، آیا جنابعالی با درخواست برخورد قضایی می‌‌خواهید بگویید شهردار تهران اساساً نباید به نامة بازرسی كل كشور پاسخ دهد؟

 

12-  آقای مهندس چمران! آیا شیوة كار شما راه فراری برای غارت و چپاول هر چه بیشتر بیت‌المال توسط سایر شبكه‌های قدرت‌‌ـ‌ثروت فراهم نمی‌كند و آنها را جسورتر نمی‌كند؟

 

13- آقای مهندس چمران! گفته می‌شود شما به اعتبار جانفشانی‌های برادر عظیم‌الشأن و بی‌نظیر خود در راه انقلاب، به این انقلاب و حفظ و تحكیم آن متعهد هستید. آیا به راستی فكر كرده‌اید این قبیل ترفندها و تدبیرها در قبال انتشار نامة سازمان بازرسی و تلاش مجدّانه برای بلاموضوع‌كردن خود نامه و سؤالات مطرح‌شده نسبت به انتقال املاك توسط شهرداری تهران چه تأثیرات ویرانگری بر كثیری از جوانان و سایر اقشار  معتقد به این انقلاب دارد؟

 

ــ آقای مهندس چمران! این بندة بی‌پشت و پناه و بی‌رانت و بی‌منصب و جاه، هزاران جوان دانشجوی متعهد یا دست كم علاقمند به این انقلاب را می‌شناسم كه با این قبیل اعمال حضرتعالی تعهدشان زیر و رو می‌شود و دست كم سخت به فكر فرو می‌روند كه صاحب‌منصبان به چه كاری مشغولند؟

 

آقای مهندس! وقت آن نرسیده كه در این چند صباح باقیماندة عمر، لختی درنگ كرده كارنامة خود را پیش از آن كه هیچ راه برگشتی نباشد، خود وارسی كنید و آخرت خود را فدای قدرت‌طلبی و ثروت‌اندوزی این و آن نكنید؟

 

"ای دنیا! اف بر دوستی تو"

30 مهر1395نوع مطلب : سیاسی، اجتماعی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : پوریا حسین‌خانی
مطالب اخیر
برچسبها
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic