علی الاعلی
آیا امروز بر محمد و آل محمد صلوات فرستاده ایم؟
۱۲۰۰ عنصر مسلح شهرک «حفیر الفوقا» واقع در غرب منطقه القلمون از توابع ریف دمشق، با بر زمین گذاشتن سلاح، خود را تسلیم ارتش و نیروهای مسلح سوریه کردند.
 
خبرگزاری فارس: ۱۲۰۰ فرد مسلح در منطقه القلمون تسلیم ارتش سوریه شدند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دمشق، مهلتی که ارتش سوریه به عناصر مسلح شهرک «حفیر الفوقا» در منطقه غرب القلمون جهت بر زمین گذاشتن سلاح و تسلیم خود به ارتش و نیروهای مسلح سوریه امروز (پنج‌شنبه) پایان یافت.

منابع سوری در این خصوص گزارش دادند: صدها عنصر مسلح شهرک حفیر الفوقا طی ماه جاری خود را تسلیم ارتش و نیروهای مسلح سوریه کرده و آخرین گروه از این عناصر که 13 نفر بودند که خود را تسلیم نیروهای امنیتی سوریه کردند.

منابع میدانی سوری تأکید کردند: با تسلیم شدن این گروه از عناصر مسلح، شهرک حفیر الفوقا هم اکنون خالی از عناصر مسلح است و بسیاری از این افراد به صفوف نیروهای داوطلب دفاع مردمی ملحق شده‌اند.

منابع مذکور در این خصوص از تسلیم شدن 1200 فرد مسلح در این شهرک خبر دادند که 200 نفر از آنها وابسته به گروه مسلح «ارتش آزاد» هستند.

در این بین کمیته آشتی ملی شهرک حفیر الفوقا و در راس آنها فراس حمزه، ابو صدام و ولید الجبه، شهردار این شهرک نقش بارز و مهمی را در روند این آشتی و تسلیم عناصر مسلح به ارتش سوریه ایفا کردند.

این اقدام عناصر مسلح شهرک حفیر الفوقا به شدت گروه‌های مسلح شهرک‌ها و مناطق اطراف را نگران کرده است، به ویژه آنکه چندین شهرک‌ در این منطقه مانند التل، قدسیا، الهامه، مضایا و معضمیه الشام توافقنامه آتش‌بس و مصالحه با ارتش سوریه امضا کرد‌ه‌اند.

در این ارتباط منابع وابسته به گروه‌های مسلح در این منطقه نسبت به موفقیت نظام سوریه و ارتش این کشور بدون جنگ بر این مناطق سیطره یافتند.

«حازم القلمونی»، از جمله سرکردگان گروه‌های مسلح تروریستی در این منطقه، در صفحه شخصی اینترنتی خود نوشت که تصور کنید، تنها شهرک التل دارای بیش از 10 هزار عنصر مسلح است که اگر خود را تسلیم ارتش سوریه کنند، چه فاجعه‌‌ای برای گروه‌های مسلح به دنبال خواهد داشت.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

سردار قاسم سلیمانیفرمانده نیروی قدس سپاه گفت: جامعه ای که ایثار در سطوح گوناگون آن حاکم شود پیروز و سربلند است و هرگز در هیچ تهاجمی شکست نمی خورد.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار سرلشگر حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در همایش دفاع مقدس، شهدا و ایثارگران استان کرمان که شامگاه چهارشنبه در برج میلاد برگزار شد با بیان اینکه نمی توانم بدون توجه به سیستان و بلوچستان و هرمزگان از کرمان نام ببرم گفت: لشگر ثارالله که نماد سلحشوری خطه شرقی کشور بوده، اجتماعی از مردم دلاور این سه استان است.

وی افزود: حتما همه تصدیق می کنیم که جامعه بدون ایثار یک جامعه بدون حیات، حرارت و نورانیت است. ایثار در همه سطوح جامعه و ابعاد گوناگونش معنا پیدا می کند.

سرلشگر سلیمانی ادامه داد: جامعه ایرانی ما دقیقا مثل انسان تمام اجزاء اش، زیبایی هایی را به جامعه می بخشد و جزو لاینفک آن محسوب می شود و کرمان هم از بخش های لاینفک جامعه ایران است.

وی با بیان اینکه، کرمان دو خصیصه بارز دارد، تصریح کرد: این دو خصیصه افتادگی، محجوب و کم ادعا بودن کرمانی ها بوده که زبانزد همه است اما مسئله ای که کمتر به آن توجه شده سلحشوری آنها است.

فرمانده نیروی قدس سپاه افزود: جغرافیا در شکل گیری روحی انسان اثر دارد و کرمان هم از این اثرگذاری مستثنی نیست.

وی با اشاره به حادثه بزرگ جنگ تحمیلی اظهار داشت: اگر دشمن در مراحل اول این جنگ موفق می شد فردی مثل صدام که مثل یک حیوان وحشی به ملت خود رحم نکرد و هزاران نفر از آحاد ملتش را در گورهای دسته جمعی ریخت کشور ما را نیز با مشکل مواجه می کرد.

سرلشگر سلیمانی با بیان اینکه انتفاضه شعبانیه و حادثه شلمچه نمونه ای از جنایات این گرگ در لباس انسان بود، خاطرنشان کرد: چنین فردی با خلق و خوی خطرناک لشگر آراست و به کشور ما حمله کرد.

فرمانده نیروی قدس سپاه اظهار داشت: در جنگ بیش از ۹۰ درصد اداره عمومی جبهه ها توسط مردم انجام می شد و این در تاریخ بی نظیر است و هرگز نمی توان این حرکت عظیم را فراموش کرد.

وی گفت: جامعه ای که ایثار در سطوح گوناگون آن حاکم شود پیروز و سربلند است و هرگز در هیچ تهاجمی و تهدیدی شکست نمی خورد.

فرمانده لشگر ۴۱ ثارالله در دوران دفاع مقدس تاکید کرد: آن چیزی که تهاجم را از ذهن دشمنان محو کرد همین ایثار توسط مردمان ما بود.

سرلشگر سلیمانی در پایان خاطرنشان کرد: در همه عملیات های بزرگ و سرنوشت ساز مثل عملیات بیت المقدس، کربلای ۱، ثامن الائمه، طریق القدس و ... مردم استان کرمان که لشگر ثارالله را درست کرده بودند در قالب این لشگر پیشتاز بود.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
و بالاخره، اگر باور داریم که توافق وین و اسناد پیرامونی آن- قطعنامه 2231 و نقشه‌راه آژانس- شامل «بندها» و «موادی» است که برای اصول و مبانی انقلاب فاجعه‌آفرین است و همین بندها و مواد است که دغدغه رهبر معظم انقلاب و همه دلسوزان را در پی داشته است، تنها راه عبور از آن، پاسخ «نه» به کلیت برجام و رد کامل آن است. آیا‌راه‌دیگری هست؟!
و بالاخره، اگر باور داریم که توافق وین و اسناد پیرامونی آن- قطعنامه ۲۲۳۱ و نقشه‌راه آژانس- شامل «بندها» و «موادی» است که برای اصول و مبانی انقلاب فاجعه‌آفرین است و همین بندها و مواد است که دغدغه رهبر معظم انقلاب و همه دلسوزان را در پی داشته است، تنها راه عبور از آن، پاسخ «نه» به کلیت برجام و رد کامل آن است. آیا‌راه‌دیگری هست؟!


ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
بررسی موضوع هسته ای در تریبون باز مجلس و پاسخگویی مسوولان مربوطه نشان خواهد داد که آنچه پذیرفته شده غیر از محتوایی است که عده ای در سخنرانی ها و مصاحبه های خود از آن تعریف می کنند. بدیهی است که ما در صحن مجلس به مصاحبه ها و ادعاها رسیدگی نمی کنیم بلکه به متن جمع بندی شده می پردازیم. این مهمترین دلیلی است که دولت محترم ترجیح می دهد متن پذیرفته شده را پشت درهای بسته شورای عالی امنیت ملی بررسی کند تا پشت تریبون های باز مجلس.
بررسی موضوع هسته ای در تریبون باز مجلس و پاسخگویی مسوولان مربوطه نشان خواهد داد که آنچه پذیرفته شده غیر از محتوایی است که عده ای در سخنرانی ها و مصاحبه های خود از آن تعریف می کنند. بدیهی است که ما در صحن مجلس به مصاحبه ها و ادعاها رسیدگی نمی کنیم بلکه به متن جمع بندی شده می پردازیم. این مهمترین دلیلی است که دولت محترم ترجیح می دهد متن پذیرفته شده را پشت درهای بسته شورای عالی امنیت ملی بررسی کند تا پشت تریبون های باز مجلس.


ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
 

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

فرمانده نیروی زمینی ارتش، با بیان اینکه دکترین دفاعی جمهوری اسلامی مبتنی بر بازدارندگی است، گفت: قصد گروهک‌های تکفیری تروریستی نزدیکی به مرزهای کشور است، اما نیروهای مسلح آماده هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر، امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان در جمع دانشجویان سیزدهمین دوره رزم مشترک دانشجویان دانشگاه افسری ارتش اظهار داشت: مراتب احترام خود را به شما فرزندان کشور و ذخیره‌های امید و آینده‌سازان ارتش اعلام می کنم و حضور شما را در جمع دلاورمردان ارتش جمهوری اسلامی ایران خیر مقدم عرض می کنم و امیدوارم این حضور شما برای نیروهای مسلح منشا خیر باشد.

وی با بیان اینکه فرصت ها زودگذر هستند و باید قدر آنها را دانست، گفت: تلاش کنید از لحظه لحظه های حضور خود در این مکان برای  کسب دانش و تقویت معنویت و خودسازی استفاده کنید. وقتی که روح متعالی شد، جسم به زحمت می افتد. این ثمره یک روح بزرگ است که انسان را در زمستان سرد از بستر گرم بیرون می آورد و به نماز می‌دارد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش ادامه داد: این ثمره یک روح بزرگ است که انسان آرامش و آسایش دیگران را بر خود ترجیح دهد. این ثمره یک روح بزرگ است که انسان برای دفاع از کشور باورها و اعتقادات سینه خود را آماج گلوله های دشمن کند تا مردم آرامش داشته باشند و شما با پوشیدن لباس مقدس سربازی، ثابت کرده اید که روح بزرگی دارید.

امیر پوردستان با اشاره به زندگی سراسر افتخار شهید صیاد شیرازی، شهید عباس بابایی و و شهید مصطفی چمران گفت: این عزیزان به خودسازی و تهذیب نفس اهمیت ویژه ای می دادند و توانستند خدمات بزرگی را برای کشور عزیزمان انجام دهند و با درس گرفتن از مکتب حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) با استحکام و اقتدار و صلابت ندای هیهات من الذله را سر دهند. من به شما فرزندانم توصیه می کنم کتاب دست نوشته های شهید چمران و کتاب «در کمین گل سرخ» را که درباره شهید صیاد شیرازی است، مطالعه کنید.

با تهدیدات تازه ای روبرو هستیم

وی در ادامه افزود: دکترین نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران دفاعی و امنیتی و مبتنی بر بازدارندگی است و نیروهای مسلح بر مبنای این نقشه راه، هدفگذاری و برنامه ریزی کرده و در این مسیر حرکت می کنند. یعنی ما قصد حمله به هیچ کشوری را نداریم؛ در جنگ با صدام هم به کشور ما حمله شد و ما از خود دفاع کردیم. ما با ساختن انواع سلاح و تجهیزات و نیروهای آماده بازدارندگی ایجاد می‌کنیم تا هیچ کس خیال خام تجاوز به کشورمان را در سر نپروراند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش، در بخش دیگری از سخنان خود گفت: امروز ما با تهدیدات تازه ای روبرو هستیم و دشمن متوجه شد که قطب قدرت اسلام از وحدت بین شیعه و سنی در جهان در حال شکل‌گیری است، عراق و افغانستان را اشغال کرد ولی هدف اصلی آنها ایران بود که هرگز موفق نشد و بعد از اینکه در عراق و افغانستان زمین‌گیر شد، راهبرد خود را تغییر داد و راهبرد «مذهب علیه مذهب» را برگزید و در همین راستا گروهک های تکفیری تروریستی را راه‌اندازی کرد تا چهره اسلام را تخریب کند.

امیر پوردستان ادامه داد: این گروهک های تروریستی قصدشان نزدیکی به مرزهای کشور است، اما نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران آماده هستند و این اجازه را به هیچ کس نخواهند داد.

وی در پایان گفت: شما خون تازه ای هستید که در رگ های یگان های ارتش جاری می شوید. این لباسی که امروز برتن شما است، دیروز بر تن شهید آبشناسان، شهید صیاد شیرازی و دیگر شهدای عزیزمان بوده است؛ پس ما باید راه آن ها را ادامه دهیم. اگر الان مردم احساس امنیت و آرامش دارند می دانند شما در پادگان ها آماده اید. مسئولین ما هم بعد از خدا و مقام معظم رهبری (حفظه الله) پشتشان به نیروهای مسلح گرم است که در جوامع بین‌المللی با عزت از حقوق ملت ایران دفاع می کنند.

بر اساس این گزارش، امیر سرتیپ احمد رضا پوردستان در ابتدای ورود به مرکز آموزش درجه داری جواد الائمه(ع) نمایشگاه فرهنگی اداره عقیدتی سیاسی نیروی زمینی ارتش شامل غرفه تصاویر و زندگینامه شهدا و غرفه اِلمان(نماگین) کلاس قرآن، نماز، کتاب و شهادت را افتتاح کرد. 

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
فرمانده قرارگاه پدافند هوایی گفت: پدافند هوایی همواره در حال مأموریت است و تحت هیچ شرایطی سیستمهای راداری و الکترونیکی و سامانه های موشکی و دیده‌بانی آن خاموش نمی‌شوند و به طور مداوم در حال انجام وظیفه هستند.
 
خبرگزاری فارس: تحت هیچ شرایطی سامانه‌های موشکی خاموش نمی‌شوند

به گزارش خبرگزاری فارس، امیر فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) به همراه چند تن از معاونین به منظور ارزیابی سامانه‌های پدافندی موجود در منطقه پدافند هوایی جنوب غرب کشور از این منطقه پدافندی بازدید کرد.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) پس از بازدید از سایت‌های راداری و موشکی این منطقه گفت: پدافند هوایی همواره در حال مأموریت است و تحت هیچ شرایطی سیستمهای راداری و الکترونیکی و سامانه های موشکی و دیده‌بانی آن خاموش نمی‌شوند و به طور مداوم در حال انجام وظیفه هستند.

وی افزود: قرارگاه پدافند هوایی 24 ساعته و بدون تعطیلی همواره در حال رصد نقطه به نقطه آسمان کشور است به طوریکه امروز با تلاش تمامی همکاران به گسترش بالای 3600 نقطه در کشور رسیده است و ما بسته به نوع تهدیدات و نوع گسترش نیروهای فرامنطقه‌ای، فضای کشور را رصد می‌کنیم.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی ادامه داد: موضوع پدافند هوایی یک موضوع دانش بنیان است و تجهیزات آن هم کاملاً تخصصی و از تکنولوژی بالایی برخوردار است.

 وی افزود: به لطف خدا توانسته‌ایم این تجهیزات پیچیده را در داخل کشور تولید و در نقاط مختلف کشور از آنها بهره برداری کنیم.

وی در پایان گفت: امنیتی که امروز در کشور داریم امنیت بی نظیری است و مطمئناً یکی از عوامل ایجاد و پایداری این امنیت، در کنار سایر نیروهای مسلح، قرارگاه پدافند هوایی است.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
آقازاده یکی از وزرای مشهور دولت اصلاحات قراردادی را با دلال اصلی دکل نفتی گمشده منعقد کرده است که بر اساس آن از هر قراردادی که برای خرید تجهیزات نفتی برای دلال یاد شده منعقد کند ۴۰ درصد سهم می‌برد.
 
خبرگزاری فارس: قرارداد دلال «دکل گمشده» با پسر وزیر لندن‌نشین/ سود ۴۰ درصدی آقازاده از دلالی‌ نفتی

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، 10 ماه پیش بود که برای اولین بار خبر دکل گمشده نفتی متعلق به شرکت تاسیسات دریایی در خبرگزاری فارس منتشر شد.

کمیسیون انرژی مجلس هم طرح تحقیق و تفحص از این شرکت را کلید زد و برای دو تن از مدیران عامل سابق این شرکت پرونده قضایی تشکیل شد. در دی ماه 93 نیز یکی از متهمان فساد در این شرکت بازداشت شد که غلامحسین محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضائیه نیز 6 ماه بعد در اواخر تیر ماه 94 این خبر را تایید کرد. دکل نفتی فورچون از سوی مالک اصلی آن به خریدار دیگری فروخته شده و پس از حمل به مکزیک، هم اکنون در حال حفاری در آب‌های خلیج‌ مکزیک است.

البته ماجرای دکل فورچون تنها بخشی از پرونده مفصل شرکت تاسیسات دریایی را از ابتدای تاسیس این شرکت و در دوره‌های مختلف مدیریتی تشکیل می‌دهد.

از دکل حفاری دیگری که توسط این شرکت با هزینه گزاف خریداری و در سواحل امارات تبدیل به آهن پاره شد تا خرید پر از ابهام شناور و لوله گاز ترش و تشکیل شرکت‌های صوری در راستای منافع مدیران اسبق دولتی و امثال آن پرونده عملکرد این شرکت بزرگ نفتی را بسیار سنگین کرده است.

اگرچه از این نکته نیز نباید غافل شد که این شرکت وسیع‌ترین عملیات ساخت و راه‌اندازی سکوهای نفت و گاز ایران به خصوص در پارس جنوبی را انجام داده است و حجم پروژه‌های شرکت در مقطعی بالغ بر 11 میلیارد دلار بوده است.

اما این همه ماجرا نیست. لااقل نه درباره دکل حفاری فورچون که به دکل گمشده مشهور شده است. دکل فورچون قرار بود، از طریق واسطه‌ای به نام عمر کامل‌السواده خریداری شده و به ایران منتقل شود و در واقع بخش اعظم پول دکل به حساب شرکت وی واریز شده است.

کامل‌السواده به بهانه تحریم و ترس از برخورد شدید غربی‌ها مدعی شد نمی‌تواند پول دکل را به حساب شرکت مالک دکل واریز کند، یا حتی آن را به خریدار یعنی شرکت تاسیسات دریایی بازگرداند.

بدیهی‌ترین سوالی که به ذهن می‌رسد آن است که عمر کامل‌السواده کیست؟ کامل‌السواده در واقع دستیار و همکار دلال اصلی دکل‌های نفتی یعنی رضا مصطفوی طباطبایی است و مدت‌ها در شرکت وی که در امارات ثبت شده، کار می‌کرده است.

از طباطبایی که که با پسر شاپور بختیار آخرین نخست‌وزیر رژیم شاه به صورت مشترک یک آژانس مسکن را در فرانسه اداره می‌کند و عکس‌هایی هم از وی در حال قمار در رسانه‌ها منتشر شده است، به عنوان دلال اصلی دکل‌های حفاری نفتی برای ایران نام برده می‌شود. برای طباطبایی در جریان دلالی و پرداخت رشوه شرکت کرسنت توسط ع.ت. نیز پرونده‌ای تشکیل شده است. ظاهرا وی برای مدتی به عنوان کارمند برای ع.ت. کار می‌کرده است و بعدها با مرادی، انصاری و شیرانی که نام آنها نیز در جریان واسطه‌گری‌های نفتی و دکل‌ها زیاد شنیده می‌شود آشنا شده است.

مسئولان سابق شرکت تاسیسات دریایی می‌گویند طباطبایی پیش از این نیز در جریان دلالی دکل نفتی دیگری برای تاسیسات دریایی نقش داشته است.

اما ماجرا به همین جا ختم نمی‌شود. علاوه بر مدیران سابق و اسبق تاسیسات دریایی، پای دو مهره کلیدی دیگر نیز به ماجرای دکل گمشده باز شده است: یک آقازاده و یکی از مدیران فعلی وزارت نفت.

مدیران وقت شرکت تاسیسات دریایی که خریدار دکل گمشده بوده‌اند مدعی هستند شرکت فروشنده دکل را این 3 نفر یعنی طباطبایی، آقازاده زینت‌الوزرای اصلاحات و مدیر نفتی فعلی به آنها معرفی کرده و واسطه‌گری اولیه این قرارداد را این 3 نفر بر عهده داشته‌اند.

طباطبایی برای عاملیت قراردادهای اقتصادی قرارداد مفصلی با آقازاده یاد شده منعقد کرده است و نکته جالب اینجا است که امضای این مدیر نفتی به عنوان یکی از شهود پای این قرارداد به چشم می‌خورد.

این مدیر نفتی پیش از انتصاب به یک سمت حساس در وزارت نفت دولت یازدهم، سمتی در صندوق بازنشستگی نفت داشته است.

خبرگزاری فارس، برای نخستین بار از متن کامل قرارداد آقازاده زینت‌الوزرای دولت اصلاحات با دلال دکل‌ گمشده رونمایی می‌کند. بر اساس این قرارداد، طباطبایی متعهد شده است برای اخذ تسهیلات و کلیه خدمات بانکی اعم از وام‌های کوتاه مدت، بلند مدت، سرمایه در گردش، گشایش اعتبار، سپردن وثیقه و امثال آن 3 درصد از کل وام و اعتبار اخذ شده را به آقازاده یاد شده بپردازد.

 

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
یک روز پس از آنکه دولت یازدهم به دلیل انتشار گزارش های هسته ای، حکم به توقیف هفته نامه نه دی و تذکر به روزنامه کیهان و سایت خبری رجانیوز داد، مجوز تولید گزارش در همین حوزه، یعنی حوزه پرونده هسته ای را برای رسانه سلطنتی انگلستان صادر کرد تا bbc با مجوز موقت وزارت ارشاد دولت یازدهم مجاز به حضور در ایران و تهیه برنامه های هسته ای باشد.
یک روز پس از آنکه دولت یازدهم به دلیل انتشار گزارش های هسته ای، حکم به توقیف هفته نامه نه دی و تذکر به روزنامه کیهان و سایت خبری رجانیوز داد، مجوز تولید گزارش در همین حوزه، یعنی حوزه پرونده هسته ای را برای رسانه سلطنتی انگلستان صادر کرد تا bbc با مجوز موقت وزارت ارشاد دولت یازدهم مجاز به حضور در ایران و تهیه برنامه های هسته ای باشد.


ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

کسانیکه به دنبال توقف فعالیت‌های هسته‌ای بودند چگونه دستاوردهای مذاکرات را مصادره می‌کنند/ تا حدود ۶ ماه دیگر در واقعیت اقتصاد ایران تغییر اساسی رخ نخواهد داد

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در مجلس ششم عده‌ای می‌خواستند با طرح سه فوریتی حکم به توقف فعالیت‌های هسته‌ای بدهند،تصریح کرد: حال آن گروه چگونه می‌خواهد میراث‌خوار ملت ایران شود و دستاوردهای مذاکرات را به نفع خود مصادره کند.


ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
در حقیقت رفع نگرانی آژانس منوط به دسترسی به ساختمانی است که در مجموعه نظامی پارچین قرار دارد و اشتباهی که چندین بار در مذاکرات سال ۸۲ تا ۸۴ رخ داد این بار نیز رخ داده و جواز دسترسی به اسرار حساس نظامی کشور مورد پذیرش قرار گرفته است.
بررسی مفاد خطرناک «نقشه راه» توافق شده بین ایران و آژانس

پذیرش بازجویی از دانشمندان کشور با عنوان «ملاقات‌های فنی-کارشناسی» و بازرسی از پارچین/ اثبات وجود دو توافق محرمانه

در حقیقت رفع نگرانی آژانس منوط به دسترسی به ساختمانی است که در مجموعه نظامی پارچین قرار دارد و اشتباهی که چندین بار در مذاکرات سال ۸۲ تا ۸۴ رخ داد این بار نیز رخ داده و جواز دسترسی به اسرار حساس نظامی کشور مورد پذیرش قرار گرفته است.


ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
حقیقت این است که برنامه تدوین شده در وین، بهتر از هر جایگزین دیگری که بدر مورد آن حرف زده بشود، خواهد توانست ابزارهای محدودسازی قوی‌تر و جامع‌تر و پایدارتری را برای محدودسازی برنامه هسته‌ای ایران فراهم کند. و به آن‌هایی که فکر می کنند که به خاطر آنچه ممکن است بعد از 15،  16 یا 20 سال اتفاق بیفتد ، با این توافق می‌خواهند مخالفت کنند یادآوری می‌کنم که اگر ما از این راه دور شویم، بدون هیچ یک از شرایط تایید و تحقیق و بازرسی بلند مدت یا پادمان‌های شفافیت‌ساز که ما آن‌ها را وضع کردهیم، 15، 16 یا 20 سال دیگر همین فردا شروع خواهد شد.

ایران اکنون موافقت کرده که ۹۸ درصد از ذخایر اورانیوم غنی شده خودش را داوطلبانه از بین ببرد/ دو سوم از سانتریفیوژهای نصب شده خود را باز کند، قطعات هر سانتریفیوژ را از هم جدا کند، قلب رآکتور آب سنگین خودش را کنار بگذارد و آن را با سیمان پر کند

حقیقت این است که برنامه تدوین شده در وین، بهتر از هر جایگزین دیگری که بدر مورد آن حرف زده بشود، خواهد توانست ابزارهای محدودسازی قوی‌تر و جامع‌تر و پایدارتری را برای محدودسازی برنامه هسته‌ای ایران فراهم کند. و به آن‌هایی که فکر می کنند که به خاطر آنچه ممکن است بعد از ۱۵، ۱۶ یا ۲۰ سال اتفاق بیفتد ، با این توافق می‌خواهند مخالفت کنند یادآوری می‌کنم که اگر ما از این راه دور شویم، بدون هیچ یک از شرایط تایید و تحقیق و بازرسی بلند مدت یا پادمان‌های شفافیت‌ساز که ما آن‌ها را وضع کردهیم، ۱۵، ۱۶ یا ۲۰ سال دیگر همین فردا شروع خواهد شد.


ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
 از آقای محمد جواد لاریجانی که نماینده حقوق بشری قوه قضاییه هستند که سالانه گزارش حقوق بشری ایران را هم به سازمان ملل ارائه می کند بپرسید آیا از دیدگاه ایشان، قوه قضاییه و حقوق بشر، این قضیه قابل پیگیری برای دولت فرانسه هست یا نه؟ اگر هست تا الان ایشان چه کاری انجام داه است؟

جزییاتی از نقش فابیوس در انتقال فرآورده های خونی آلوده به ایران در گفتگو با وکیل قربانی های پرونده: وقتی دولت پذیرای فابیوس به عنوان نماینده فرانسه میشود یعنی هیچ ادعایی در این باره علیه آنها نداریم

از آقای محمد جواد لاریجانی که نماینده حقوق بشری قوه قضاییه هستند که سالانه گزارش حقوق بشری ایران را هم به سازمان ملل ارائه می کند بپرسید آیا از دیدگاه ایشان، قوه قضاییه و حقوق بشر، این قضیه قابل پیگیری برای دولت فرانسه هست یا نه؟ اگر هست تا الان ایشان چه کاری انجام داه است؟


ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نیروهای مردمی و ارتش یمن یک پادگان ارتش بحرین در منطقه مرزی جازان عربستان را هدف حملات موشکی قرار داده و تأکید کردند در صورت ادامه جنگ و تجاوزها، پادگان‌های نظامی متعلق به امارات و اردن در خاک عربستان را بمباران خواهند کرد.
 
خبرگزاری فارس: نیروهای یمنی پادگان ارتش بحرین در جازان عربستان را موشک باران کردند

«ابو نصر الراشد»، یکی از رهبران جنبش انصار الله یمن در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در صنعا خبر داد: نیروهای مردمی و ارتش یمن یک پادگان متعلق به نظامیان بحرینی را در منطقه جازان در جنوب غرب عربستان با هشت فروند موشک دور برد هدف گرفتند.

این رهبر انصار الله تاکید کرد: در این حمله ده‌ها تن از نظامیان ارتش بحرینی کشته شدند و ما به همه دیکتاتورهای عرب می‌گوییم که شاهد قدرت، حماسه و دفاع ما از خاک و ناموسمان خواهند بود و طی روزهای آتی آنها را تار و مار می‌کنیم.

الراشد وعده داد: در صورت ادامه جنگ و حضور کشورهای عربی در این تجاوزها، همه پادگان‌های نظامی متعلق به امارات و اردن در خاک عربستان را  بمباران و نابود خواهیم کرد و نیروهای مردمی و ارتش یمن همه تسلیحات لازم برای برهم زدن موازنه قدرت با عربستان و متحدانش را در اختیار دارد.

این رهبر انصار الله گفت: نیروهای انصار الله با کمک ارتش و کمیته‌های مردمی چندین حمله به مواضع نظامی ارتش عربستان و امارات در مرز یمن با نجران عربستان داشتند که با کشته شدن چندین نظامی سعودی و اماراتی همراه شده است.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


( کل صفحات : 2 )    1   2   
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : پوریا حسین‌خانی
مطالب اخیر
برچسبها
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو