علی الاعلی
آیا امروز بر محمد و آل محمد صلوات فرستاده ایم؟
 

تهران- ایرنا- اداره دفاع مدنی عربستان شب گذشته در اطلاعیه ای اعلام کرد: آمار اولیه حادثه سقوط بالابر در مسجد الحرام در مکه بالغ بر 107 کشته و238 زخمی است.

به گزارش روزنامه الریاض چاپ عربستان، در اطلاعیه اداره دفاع مدنی عربستان آمده است : 15 تیم های امداد رسانی در محل حاضر است وعلاوه بر این تعداد تیم های جست وجو ،نجات عربستان ، الهلال الاحمر وامور بهداشتی نیز در محل مستقر هستند.
روزنامه عربستانی الریاض ادامه داد: خالد فیصل امیر منطقه مکه دستور تشکیل کمیته تحقیقات برای شناسایی فوری علل حادثه سقوط بالابر در بیت الله مکه را صادر کرد.
به گزارش این روزنامه، امیر منطقه مکه همچنین دستور داد تا همه نهادهای ذی ربط برای کمک رسانی به آسیب دیدگان حادثه بسیج شوند.
در پی طوفان شدید در مکه مکرمه و وقوع حادثه سقوط یک بالابر در عصر روز جمعه (20 شهریور) در مسجدالحرام تاکنون 107 تن کشته و 238 تن زخمی شدند که در میان آنها 25 زائر ایرانی مجروح و متأسفانه یک زائر ایرانی جان خود را از دست داد
.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

منابع نظامی صهیونیستی از عبور بزرگترین زیر دریایی جهان از تنگه داردانل با هدف کمک به سوریه خبر دادند.
 
خبرگزاری فارس: دبکا فایل: زیردریایی هسته‌ای روسیه به مقصد سواحل سوریه از تنگه داردانل نیز عبور کرد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وبگاه صهیونیستی «دبکا فایل» امروز (چهارشنبه) مدعی شد زیردریایی «دمیتری دونسکی» TK-208 که 4 سپتامبر پایگاه خود را در شمال روسیه  ترک کرده بود، اینک از تنگه داردانل ترکیه که دریای سیاه را به دریای مدیترانه متصل می‌کند گذشته و عازم آب‌های سوریه است.

بر اساس این گزارش، این زیردریایی روسیه که از آن به عنوان بزرگترین زیر دریایی جهان یاد می‌کنند در مسیر خود از سوی 2 کشتی جنگی ضد زیر دریایی همراهی می‌شود و  مجهز به 20 موشک بالستیک قاره پیما و بیش از 200 کلاهک هسته‌ای است.

به گزارش دبکا فایل، مقام‌های نظامی اسرائیل و دیگر کشورهای خاورمیانه با توجه به این که زیر دریایی یاد شده 4 سپتامبر از پایگاه خود عازم آب‌های سوریه شده است و هم اینک از تنگه داردانل عبور کرده شگفت زده شده‌اند زیرا پیش بینی می‌شد حداقل 10 روز زمان نیاز است تا این زیردریایی به خاورمیانه برسد.

این منبع خبری امروز همچنین از تدارک مسیر جدید هوایی روسیه برای ارسال کمک‌ به دمشق خبر داده بود.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

امنیت سایبریایران بیشتر از بسیاری از کشورهای دنیا در مرکز هدف حملات سایبری قرار دارد و شواهد نشان می دهد که بسیاری از موارد تهاجم سایبری با هدف حمله به کشورهایی مانند ایران طراحی شده است.

 به گزارش خبرنگار مهر ، اگرچه این موضوع چالشهای فراوانی برای کشور به دنبال داشته اما درنهایت باعث بیداری در عرصه جنگ سایبری شده و برای توسعه این بخش در سیاستهای توسعه ای کشور، اهدافی درنظر گرفته شده است.

روزانه بالغ بر ۱۰هزار سانحه امنیتی سایبری در کشور شناسایی می‌شود؛ اگرچه اغلب این حملات به سرعت خنثی می‌شود، اما رتبه ۱۹ایران در آمادگی امنیت سایبری، نشان می‌دهد تا رسیدن به وضع مطلوب، فاصله بسیار است.

در این زمینه، دستیابی به شبکه ای امن و تامین پدافند سایبری در زیرساختهای کشور در چارچوب سیاستهای کلی نظام دیده شده و علاوه بر تاکیدات برنامه پنجم توسعه که در سند راهبردی امنیت فضای تبادل اطلاعات – افتا – گنجانده شده است، در برنامه ششم توسعه نیز به موارد مهمی برای آمادگی امنیت سایبری اشاره شده تا ایران به یکی از قدرتهای سایبری منطقه در حوزه امنیت تبدیل شود.

وضعیت امنیت سایبری ایران از نگاه اهداف بالادستی نظام

سند راهبردی افتا مهمترین سند بالادستی نظام در حوزه امنیت سایبر محسوب می شود که طبق قانون برنامه پنجم توسعه تمامی ارکان کشور موظف به اجرای آن شده اند؛ در این سند الزاماتی در حوزه امنیت فضای تبادل اطلاعات برای دولت و بخش خصوصی متصور شده است.

استقرار نظام مدیریت امنیت اطلاعات – ISMS - در دستگاه های حکومتی، استانداردسازی محصولات امنیتی در حوزه سایبر، راه اندازی مراکزی چون مرکز عملیات امنیت - SOC – و مرکز ماهر - CERT –  از جمله این الزامات است اما آنچه که در آمار مطرح شده از سوی درگاه پایش شاخص های فناوری اطلاعات کشور به چشم می خورد با این اهداف فاصله دارد.

برای مثال بر اساس آمار درگاه پایش شاخصهای فناوری اطلاعات کشور در سند راهبردی افتا، انتظار استقرار ۵۳ درصدی نظام مدیریت امنیت اطلاعات – ISMS – می رود اما تنها ۳۹ درصد این هدف محقق شده است؛ در مورد راه اندازی مرکز عملیات امنیت – SOC – نیز از ۱۰۰ درصد انتظار ۲۰ درصد پروژه محقق شده و پروژه گوهر – گروه واکنش هماهنگ رخدادهای امنیتی – از ۱۰۰ درصد تنها ۳۵ درصد به مرحله عملیاتی رسیده است.

در حوزه استانداردسازی و ارزیابی محصولات امنیتی نیز باوجودی که انتظار می رفت ۲۹ آزمایشگاه ارزیابی محصولات امنیتی در این بخش ایجاد شود، راه‌اندازی تنها ۸ آزمایشگاه در این زمینه محقق شده است.

امنیت سایبری

 
ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دوشنبه 9 شهریور 1394 :: نویسنده : پوریا حسین‌خانی
شاید اکنون و با استناد به سخنان اخیر وزیر کشور، بهتر بتوان منطق اعلام اسم رمز حمله به شورای نگهبان از سوی دولتی ها را درک کرد. بعید نیست که حمله به شورای نگهبان نیز در پازل کلانی که به مهندسی نهایی نتایج انتخابات منجر می شود، تعریف شده باشد تا بر این اساس مجلسی مطلوب آقای جهانگیری شکل گرفته و دولت روحانی نیز بنا بر میل آقای رحمانی فضلی 8 ساله شود!
اعلام نظر نگران کننده وزیر کشور در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی دولت:

مجری انتخابات، نتیجه انتخابات ریاست جمهوری در سال ۹۶ را اعلام کرد: دولت روحانی ۸ ساله است!/ آیا وزیر کشور از علت حمله سنگین به شورای نگهبان رمز گشایی کرده است!؟

شاید اکنون و با استناد به سخنان اخیر وزیر کشور، بهتر بتوان منطق اعلام اسم رمز حمله به شورای نگهبان از سوی دولتی ها را درک کرد. بعید نیست که حمله به شورای نگهبان نیز در پازل کلانی که به مهندسی نهایی نتایج انتخابات منجر می شود، تعریف شده باشد تا بر این اساس مجلسی مطلوب آقای جهانگیری شکل گرفته و دولت روحانی نیز بنا بر میل آقای رحمانی فضلی ۸ ساله شود!ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

امام رضا(ع) در عرصۀ سیاست حتی به دشمن خودش مأمون هم خدمت کرد و حتی مأمون را از یک شورش و قتل حتمی نجات داد. حضرت در مقام مشورت دادن به مأمون، واقعاً دلسوزانه عمل می‌کرد؛ چون عرصۀ سیاست، بسیار حساس است و سرنوشت جامعه به آن بستگی دارد.

پناهیان: امام رضا(ع) حتی مأمون را هم دلسوزانه راهنمایی می‌کرد؛ به دلیل اهمیت مصلحت جامعه و ثبات سیاسی

امام رضا(ع) در عرصۀ سیاست حتی به دشمن خودش مأمون هم خدمت کرد و حتی مأمون را از یک شورش و قتل حتمی نجات داد. حضرت در مقام مشورت دادن به مأمون، واقعاً دلسوزانه عمل می‌کرد؛ چون عرصۀ سیاست، بسیار حساس است و سرنوشت جامعه به آن بستگی دارد.
ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دکتر صالحی تاکنون در چند نوبت از جمله در صدا و سیما، تحقق این خواسته نظام در سند برجام را به عنوان یکی از دستاوردهای برجسته تیم مذاکره کننده مطرح نمودند. ایشان حتی پا فراتر نهاده و مدعی شدند که تا ۱۵ سال آینده کشور با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته آی آر ۸ به توان غنی سازی ۱ میلیون سو خواهد رسید!

آقای صالحی! دقیقا چند سال بعد به ظرفیت غنی سازی ۱۹۰هزار سو خواهیم رسید؟

دکتر صالحی تاکنون در چند نوبت از جمله در صدا و سیما، تحقق این خواسته نظام در سند برجام را به عنوان یکی از دستاوردهای برجسته تیم مذاکره کننده مطرح نمودند. ایشان حتی پا فراتر نهاده و مدعی شدند که تا ۱۵ سال آینده کشور با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته آی آر ۸ به توان غنی سازی ۱ میلیون سو خواهد رسید!


ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
1440492106878_55.jpgپدر و مادر علی خلیلی به عنوان اولیای‌دم فرزندشان با انتشار نامه‌ای از حق خود در قصاص قاتل فرزندشان اعلام گذشت کردند.

 به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در متن نامه پدر و مادر علی خلیلی چنین آمده است:

 در آستانه میلاد فرخنده امام هشتم حضرت علی‌بن‌موسی‌الرضا علیه‌السلام و دهه کرامت اینجانبان، پرویز خلیلی و اعظم مشتاق‌فرد به عنوان اولیای‌دم شهید خلیلی، در خصوص اعمال حق قصاص خویش که پس از رسیدگی در شعبه 113 دادگاه کیفری استان تهران در حضور وکلای تسخیری و تعیینی قاتل، پس از تأیید در شعبه پانزدهم دیوانعالی کشور، هم‌اکنون در شعبه سوم اجرای احکام کیفری دادسرای جنایی تهران مطرح است؛ بدینوسیله ضمن سپاس از وکیل محترم‌مان و استاد معزز دانشگاه‌ جناب آقای حامد صفری‌ریزی به استحضار ملت شهیدپرور ایران می‌رسانیم:ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
 اهداف خصمانه و صریح دشمنان در حرفها و نوشته های آنها، قابل درک است و هیچ کس نباید فراموش کند که جبهه دشمن با سلاحِ آماده در مقابل ملت و کشور، موضع گرفته است و ما نیز باید با جبهه بندی دقیق، به اقتضای موقعیتهای مختلف، در مقابل دشمنان تصمیم گیری و اقدام کنیم.
/البته ضرورت درک دشمنی پایان ناپذیر صهیونیستها و امریکایی ها، مختص دولتمردان نیست و آحاد مردم بخصوص عناصر دلسوز انقلاب باید این واقعیت را مورد توجه قرار دهند، اما وظیفه دولتمردان در این زمینه بیشتر است.

تقدیر از کاهش تورم و پایان دادن به مذاکرات هسته‌ای/ در بحث هسته ای از بی توجهی به اهداف دشمنان نگرانم/ در جلوگیری از تولیدات فرهنگی مضر رودربایستی نکنید/ برخی کارهای جاری به اسم اقتصاد مقاومتی گزارش شده استادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
در مصاحبه اوباما با شبکه WXYZ :

اوباما: با توافق پس از ۱۵ سال رئیس جمهور وقت آمریکا در شرایط بهتری خواهد داشت تا علیه ایران حمله نظامی انجام دهد / امیدوارم رفتار حکومت ایران عوض شود/ توافق رابطه با ایران را عادی نمی کندادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


یگ وبگاه تحلیلی به آزمایش موشک قاره پیمای جدید چین با قابلیت هدف گیری همزمان چند منظوره و دسترسی به خاک آمریکا اشاره کرد.

خبرگزاری فارس: چین موشک «آمریکا زن هسته‌‌ای» را آزمایش کرد/ همه آمریکا در تیررس موشک DF-41

ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

روحانی ۲ سال قبل: گفتم چرا میخواهید دانشجویان را بیاورید در خیابان و بعد به آنها گازانبری بزنید؟!/ بازداشت و حمله گازانبری به دانشجویان معترض بازگشایی سفارت انگلیس + تصاویر

با توجه به فجایع روز گذشته در برخورد گاز انبری با دانشجویان، بیش از همیشه چهره امنیتی دولت یازدهم برای افکار عمومی روشن شده است، دولتی که از شخص رییس جمهور تا دستیار ارشد او و حتی مشاور فرهنگی و وزیر کار و تعاون وی همگی سوابق امنیتی قابل ملاحظه ای دارند و از لطایف روزگار است که چنین مجموعه ای مدعی برخورد آزاد یا مدنی! با منتقدان بویژه دانشجویان شود، لذا اگر در چنین دولتی جز باتوم و بازداشت برخورد دیگری با دانشجویان و نخبگان کشور صورت بگیرد باید تعجب کرد!
گروه سیاسی- رجانیوز: هنوز بخش های مهمی از سومین مناظره انتخابات ریاست جمهوری یازدهم در افکار عمومی باقی مانده است، از اشاره جلیلی به اینکه «راه رفتن بین حق و باطل به معنای میانه روی و اعتدال نیست»، تا جمله رضایی مبنی بر اینکه «اگر آقای روحانی با این عصبانیت رییس جمهور شود چه بر سر منتقدانش می آورد»، تا فریادهای حقوقدانی که می گفت من سرهنگ نیستم و در دفاع از دانشجویان دفتر تحکیم وحدت خطاب به قالیباف گفت: «من در جلسه شورای عالی امنیت ملی گفتم اگر می خواهید دانشجویان را بیاورید در خیابان سپس آنها را گازانبری محاصره کنید برایشان پرونده بسازید این کار را انجام ندهید اگر هم می خواهید آزاد بگذارید آزاد بگذارید.»
 
به گزارش رجانیوز، اما گذشت دو سال از عمر دولت اعتدال به خوبی عیار سخنان حسن روحانی را نشان داده و شاید آخرین مورد آن اتفاقات تاسف آور روز گذشته در برابر سفارت انگلیس بود که نیروی انتظامی که زیر نظر وزارت کشور عمل می کند ضمن بازداشت تعدادی از معترضان به بازگشایی جاسوسخانه روباه پیر در تهران،  با قلع و قمع دانشجویان و ضرب و شتم آنها عیار سخنان روحانی درباره سعه صدر دولت با منتقدان را بار دیگر اثبات کرد و نشان داد روایت وی از جلسه شورای عالی امنیت ملی سال ۷۸ نیز تا چه اندازه درست بوده است.
 
 
 
 
حوادث روز گذشته تهران در برابر سفارت انگلیس که یکی از شدیدترین تدابیر پلیسی برای یک برنامه دیپلماتیک بوده و از تردد و تجمع افراد کنار هم جلوگیری می شد تا هیچ گونه اعتراضی نسبت به بازگشایی سفارتخانه انگلیس انجام نشود، یادآور برخورد با طللبه های اصفهانی بود که به جرم استکبار ستیزی و سر دادن شعار مرگ بر آمریکا در مراسم تشییع شهدای غواص در این شهر، مورد برخورد  عوامل امنیتی ترین دولت بعد از انقلاب قرار گرفتند.
 
حال به نظر می رسد با توجه به فجایع روز گذشته در برخورد گاز انبری با دانشجویان، بیش از همیشه چهره امنیتی دولت یازدهم برای افکار عمومی روشن شده است،  و از لطایف روزگار است که چنین مجموعه ای مدعی برخورد آزاد یا مدنی! با منتقدان بویژه دانشجویان شود، لذا اگر در چنین دولتی جز باتوم و بازداشت برخورد دیگری با دانشجویان و نخبگان کشور صورت بگیرد باید تعجب کرد!
 
 
 

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
با این تصریحات و توصیفات مستند در متن، مشخص نیست که عراقچی، از کدام بازی 100 درصد باخته برای امریکا و 100 برد برای ایران سخن می گوید، حال آنکه اساسا تاسیسات آب سنگینی برای کشور باقی نخواهد ماند بلکه رآکتور جدید نیز با اورانیوم غنی شده همچون رآکتور بوشهر و البته با فناوری کمی متفاوت تر فعالیت خواهد کرد.
علمی ترین سخنانی که مذاکره کنندگان در نشست علمی بررسی برجام گفتند/

تعبیر جالب عراقچی از بلایی که بر سر تاسیسات سابق آب سنگین در اراک خواهد آمد/ اراک برای امریکا ۱۰۰ درصد باخت و برای ما ۱۰۰ درصد برد بود!/ بر مبنای متن برجام و اجبار به بتن ریزی در رآکتور، آیا اساسا تاسیسات آب سنگینی باقی خواهد ماند!؟

با این تصریحات و توصیفات مستند در متن، مشخص نیست که عراقچی، از کدام بازی ۱۰۰ درصد باخته برای امریکا و ۱۰۰ برد برای ایران سخن می گوید، حال آنکه اساسا تاسیسات آب سنگینی برای کشور باقی نخواهد ماند بلکه رآکتور جدید نیز با اورانیوم غنی شده همچون رآکتور بوشهر و البته با فناوری کمی متفاوت تر فعالیت خواهد کرد.ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

1410940605543_un.jpgدر پی حملات اخیر رژیم صهیونیستی به بلندی‌های جولان، دبیرکل سازمان ملل طرفین سوری و اسرائیلی را به خویشتنداری فراخواند. سوریه نیز با پدافند هوایی به سمت جنگنده‌ اسرائیل آتش گشود.

 به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی النشره، بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل از طرفین اسرائیلی و سوری خواست تا ضمن حفظ خویشتنداری از بدتر شدن اوضاع پس از حمله اخیر اسرائیل به اراضی جولان ممانعت کنند.

 وی همچنین دو طرف را به خودداری از هرگونه اقدامی که به نقض توافق آتش‌بس بین دو طرف و بی‌ثباتی در منطقه بینجامد فراخوانده و نسبت به نقض توافق تفکیک نیروهای اسرائیلی و سوری ابراز نگرانی کرد.

 ارتش سوریه روز جمعه حمله رژیم صهیونیستی به اراضی جولان اشغالی را تایید کرد. تل‌آویو مدعی است این حملات در پاسخ به حملات موشکی علیه اراضی اشغالی بوده است.

 خبرگزاری سانا به نقل از یک منبع نظامی اعلام کرد که جنگنده‌های رژیم صهیونیستی اواسط نیمه شب پنجشنبه یکی از پایگاه‌های نظامی ارتش سویه در قنیطره را هدف قرار دادند.

 به گزارش شبکه المیادین،‌ پدافند هوایی ارتش سوریه نیز جنگنده‌ صهیونیستی را که حریم هوایی قنیطره را نقض کرده بود هدف قرار داد.

در همین حال ارتش رژیم صهیونیستی شمار زیادی از نظامیان خود را در بخش اشغالی بلندی های اشغالی جولان مستقر کرده است.

 به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین در اطراف شهر قنیطره در بلندی های جولان، ارتش رژیم صهیونیستی تعداد زیادی تانک و جنگ افزارهای دیگر را در نوار مرزی .

 خبرگزاری رسمی سوریه "سانا" اعلام کرد که جنگنده های رژیم صهیونیستی یک خودروی شخصی را در روستای کوم واقع در استان قنیطره هدف قرار دادند که طی آن 5 شهروند سوری به شهادت رسیدند.

 رژیم صهیونیستی مدعی است که 4 نفر از کسانی که در شلیک موشک از بلندی های جولان به سمت اراضی اشغالی نقش داشتند، را هدف قرار داده است.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : پوریا حسین‌خانی
مطالب اخیر
برچسبها
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات