علی الاعلی
آیا امروز بر محمد و آل محمد صلوات فرستاده ایم؟

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی بر اهمیت و جایگاه ژئوپلیتیکی ایران تاکید کرد و گفت: ایران در تمامی تئوری های ژئوپلیتیکی و استراتژیکی نقش مهمی در منطقه غرب آسیا دارد.

 

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی بر اهمیت و جایگاه ژئوپلیتیکی ایران تاکید کرد و گفت: ایران در تمامی تئوری های ژئوپلیتیکی و استراتژیکی نقش مهمی در منطقه غرب آسیا دارد.

امیر دریا دار حبیب الله سیاری در آئین اختتامیه هجدهمین همایش صنایع دریایی با اشاره به برخی از آیات قران در مورد اهمیت دریا اظهار کرد : به نظر می رسد هر چه در مورد صنایع دریایی بکار برده ایم در این آیات دیده می شود

ادامه مطلب


نوع مطلب : ارتش، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

به دنبال پایان یافتن رزمایش سه روزه اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت نیروی هوایی؛ امیر سرتیپ دوم ستاد شاهین تقی خانی، سخنگوی ارتش جمهوری اسلامی ایران از رسانه های کشور اعم از رسانه ملی، خبرگزاری ها و مطبوعات بدلیل پوشش مطلوب و اثربخش این رزمایش تقدیر و تشکر کرد.

 

به دنبال پایان یافتن رزمایش سه روزه " اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت " نیروی هوایی؛ امیر سرتیپ دوم ستاد شاهین تقی خانی، سخنگوی ارتش جمهوری اسلامی ایران از رسانه های کشور اعم از رسانه ملی، خبرگزاری ها و مطبوعات بدلیل پوشش مطلوب و اثربخش این رزمایش تقدیر و تشکر کرد.

به گزارش روابط عمومی ارتش، تقی خانی ضمن اظهار خدا قوت به رسانه های جمعی که توانمندی های سربازان غیور کشور در نیروی هوایی را به خوبی منعکس کردند، گفت: بدون شک ارائه و نمایش توانمندی های فرزندان غیور ملت در ارتش جمهوری اسلامی ایران در رزمایش های گوناگون مرهون احساس وظیفه و تلاش های موثر اصحاب رسانه می باشد که برخی با حضور خود در مناطق عملیاتی رزمایش و بعضی نیز از کیلومتر ها دورتر با احساس وظیفه دینی و ملی، توانمندی های دلاور مردان ارتش را منعکس کرده و نقش بسیار مهمی در نمایش گوشه هایی از قدرت دفاعی و بازدارندگی ارتش جمهوری اسلامی ایران با پیام صلح و دوستی به کشورهای دوست و مسلمان ایفا کردند.

ادامه مطلب


نوع مطلب : ارتش، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
سرمربی تیم فوتبال استقلال خوزستان گفت: ما پرسپولیس را بُردیم، مساوی نکردیم چون داور به نفع تیم برانکو سوت زد.
سیروس پورموسوی مشکلات حل نشود، از استقلال می‌روم/ داور به نفع تیم برانکو سوت زد!

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، سیروس پورموسوی پس از تساوی یک بر یک استقلال خوزستان مقابل پرسپولیس در نشست خبری گفت: خدا را شکر می‌کنم که یک روز خوب را در فوتبال دیدیم. بازیکنان انتظار را برآورده کردند. این برد را به بازیکنانم تبریک می‌گویم و قبول نمی‌کنم این بازی مساوی شده است.

 

وی ادامه داد: داور مسابقه تمام خطاهای 70 به 30 را به سود پرسپولیس زد. او به من گفت که اشتباه کردم چه فایده دارد. از مسئولان داوری می خواهم که این بازی را آنالیز کنند و اگر داور در نتیجه بازی تاثیر گذار بوده با او برخورد شود.ادامه مطلب


نوع مطلب : ورزشی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
سرپرست تیم استقلال خوزستان تأکید کرد که داور باعث شده دیدار این تیم و پرسپولیس مساوی شود.
استقلال خوزستان داور تمام سوت‌ها را به نفع پرسپولیس زد/ محرومم می‌کنند!

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، بهمن روشنایی بعد از تساوی یک بر یک دو تیم استقلال خوزستان و پرسپولیس گفت: تیم ما بازی خوبی ارائه کرد اما داور باعث مساوی شدن این بازی بود.

 

وی عنوان کرد: شاید من را به خاطر این صحبت‌هایم محروم کنند ولی داور تمام سوت‌ها را به نفع پرسپولیس زد. بازیکنان ما تمام تلاش خود را در این دیدار انجام دادند ولی بحث‌هایی باعث شد این دیدار مساوی شود.

نوع مطلب : ورزشی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
قائم مقام استقلال خوزستان گفت:مهم این است که 2 تیم توانستند با دوستی وارد زمین شده و با رفاقت هم از زمین بیرون بیایند.
استقلال خوزستان پاسخ استقلالی‌ها به باشگاه پرسپولیس؛ شکایت کنید در خدمتتان هستیم!

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، علی پورکیانی در گفت و گویی در رابطه با تساوی استقلال خوزستان و پرسپولیس اظهار داشت: بازی محکم و خوبی را شاهد بودیم که در نهایت با تساوی به پایان رسید. به هر حال مصاف قهرمان و نایب قهرمان فصل قبل بود که 2 رقیب سنتی محسوب می شوند. من از عملکرد تیم استقلال خوزستان راضی بودم اما می توانستیم پیروز شویم.

 

وی افزود: به تیم خودمان افتخار می کنم که چنین فوتبالی را از خود به نمایش گذاشت. به هر حال فوتبال است و ممکن است هر نتیجه ای رقم بخورد. مهم این است که 2 تیم توانستند با دوستی وارد زمین شده و با رفاقت هم از زمین بیرون بیایند.ادامه مطلب


نوع مطلب : ورزشی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
سرمربی استقلال تهران قصد دارد به مهاجم خوش آتیه تیمش در بازی روز جمعه فرصت هنرنمایی بدهد.
محسن کریمی سورپرایز علیرضا منصوریان برای بازی استقلال مقابل سایپا

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، علیرضا منصوریان از شرایط کنونی محسن کریمی هافبک مهاجم جوان تیمش که به دلیل مصدومیت مدتها از ترکیب استقلال دور مانده بود ابراز رضایت کرد.

 

منصوریان قصد دارد در بازی روز جمعه برابر سایپا به کریمی بازی بدهد و به همین دلیل به او آماده باش داد.

 

سرمربی استقلال این بازیکن را به چشم اسلحه پنهان می بیند و  به احتمال زیاد یکی از نفراتی که روز جمعه برابر سایپا به عنوان یار تعویضی فرصت بازی پیدا خواهد کرد همین بازیکن است.

 

کاپ

نوع مطلب : ورزشی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
سرمربی تیم فوتبال استقلال خوزستان گفت: همه ایران بسیج شده‌اند تا پرسپولیس را قهرمان کنند.
سیروس پورموسوی همه بسیج شده‌اند تا پرسپولیس را قهرمان کنند/ تیم برانکو را ذوب می‌کنیم!

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، سیروس پورموسوی در نشست خبری قبل از دیدار تیمش مقابل پرسپولیس گفت: فردا بازی بین دو تیم قهرمان و نایب قهرمان فصل گذشته است.

 

وی ادامه داد: بازی فردا به عبارتی بازی بین تیم ندارها و داراهاست. تیم ما بعد از قهرمانی به فراموشی سپرده شد، ولی امروز همه ایران بسیج شده‌اند تا پرسپولیس به قهرمانی برسد. این تیم از تمام امکانات استفاده می‌کند، اما استقلال خوزستان تنها به حمایت هوادارانش دل‌بسته است. ما تا به امروز اگر با وجود تمام سختی‌ها، ایستادیم و مبارزه می‌کنیم فقط به عشق هواداران است که به ما شور و هیجان می‌دهند. با این حال مطمئن باشید ما هم تلاش می‌کنیم شادی را به مردم خوزستان که همیشه مظلوم واقع شده‌اند، تقدیم کنیم.ادامه مطلب


نوع مطلب : ورزشی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
 دو بار به بیمارستان رفتیم و در حالی که همسر برادرم از درد نمی توانست حرف بزند می گفتند مشکلی نیست و بار دوم هم با عصبانیت برخورد کردند... به خانه که رفتیم نوزاد در راهرو به دنیا آمد و جان داد...

دولت تدبیر و امید، افسانه «زایمان در کف زمین» را محقق کرد/ عدم پذیرش مادر باردار در بیمارستان؛ نوزاد در راهرو منزل متولد شد و جان داد

دو بار به بیمارستان رفتیم و در حالی که همسر برادرم از درد نمی توانست حرف بزند می گفتند مشکلی نیست و بار دوم هم با عصبانیت برخورد کردند... به خانه که رفتیم نوزاد در راهرو به دنیا آمد و جان داد...
گروه اجتماعی- رجانیوز: خانم نخشین محمد امینی از اتفاقات سختی که برای همسر برادر خود و مرگ فرزند او رخ داده است، گفت.
 
 در حالی که مسئولین دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه مشغول کشمکش های سیاسی و برگزاری نشستهای خبری برای حمله به رقبا هستند، اوضاع برخی از بیمارستانهای این استان مطلوب گزارش نمی شود.
 
در این شرایط همراه یک زن باردار که به بیمارستانی در پاوه مراجعه کرده می گوید: دو بار به بیمارستان رفتیم و در حالی که همسر برادرم از درد نمی توانست حرف بزند می گفتند مشکلی نیست و بار دوم هم با عصبانیت برخورد کردند... به خانه که رفتیم نوزاد در راهرو به دنیا آمد و جان داد...
 
خانم نخشین محمد امینی در گفتگو با خبرنگار هزار ماسوله در خصوص تولد فرزند زن برادر خود در راهرو منزل شخصی اظهار داشت: روز شنبه مورخه 17 مهر ماه ساعت 6 و نیم صبح هفته جاری بود که زن داداشم با اینکه فرزند داخل شکمش نزدیک شش ماهه بود، درد زیادی را متحمل شد تا اینکه وی را پس از دو مرحله به بیمارستان رساندیم اما نمی دانستیم که این قصه سر دراز دارد.
 


ادامه مطلب


نوع مطلب : پزشکی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
 بالاخره پس از کش وقوس های فراوان  و در سایه سکوت محض تیم رسانه ای دولت، اخبار ضد و نقیض چند روز اخیر درباره استعفای سه وزیر کابینه دولت یازدهم، امروز با عزل وزیر آموزش وپرورش و معرفی  سید محمد بطحایی به عنوان سرپرست این وزارتخانه رنگ واقعیت به خود گرفت

جنتی،فانی و گودرزی به پایان دولت یازدهم نرسیدند!/ ترمیم کابینه یا سرپوش گذاشتن بر حواشی متعدد دولت؟

بالاخره پس از کش وقوس های فراوان و در سایه سکوت محض تیم رسانه ای دولت، اخبار ضد و نقیض چند روز اخیر درباره استعفای سه وزیر کابینه دولت یازدهم، امروز با عزل وزیر آموزش وپرورش و معرفی سید محمد بطحایی به عنوان سرپرست این وزارتخانه رنگ واقعیت به خود گرفت

گروه سیاسی-رجانیوز: بالاخره پس از کش وقوس های فراوان  و در سایه سکوت محض تیم رسانه ای دولت، اخبار ضد و نقیض چند روز اخیر درباره استعفای سه وزیر کابینه دولت یازدهم، امروز با عزل وزیر آموزش وپرورش و معرفی  سید محمد بطحایی به عنوان سرپرست این وزارتخانه رنگ واقعیت به خود گرفت تا علی اصغر فانی  تا پس از علی جنتی و محمود گودرزی سومین وزیری باشد که از قطار دولت  تدبیر پیاده می شود.

 

به گزارش رجانیوز، وزیر آموزش و پرورش در حالی  از سمت خود عزل شد که  دیشب  و در حاشیه  جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی  استعفای خود را قویا تکذیب کرد و  امروز طی نامه ای به رئیس جمهور اعلام کرد که آمادگی حضور در جلسه استیضاح مجلس و ارائه گزارش عملکرد سه ساله در دولت و پاسخ به سؤالات نمایندگان را دارد و علیرغم آن آماده عمل به تصمیم رئیس‌جمهور درخصوص ادامه کار در دولت نیز هست؛ گفتنی است سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در دیدار صبح امروز جمعی از نخبگان کشور با رهبر معظم انقلاب در غیاب فانی ضمن قدردانی از فعالیت‌های وزیر آموزش و پرورش تلویحاً خاطرنشان کرد «آقای فانی روزهای آخر خدمت خود را سپری می‌کند».ادامه مطلب


نوع مطلب : سیاسی، اجتماعی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

بامداد امروز سه مرحله حمله سنگین دزدان دریایی به دو کشتی تجاری ایرانی با رشادت تکاوران نیروی دریایی ارتش در ناوگروه 44 این نیرو ناکام ماند.

 

بامداد امروز سه مرحله حمله سنگین دزدان دریایی به دو کشتی تجاری ایرانی با رشادت تکاوران نیروی دریایی ارتش در ناوگروه 44 این نیرو ناکام ماند.

 به گزارش روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، بامداد امروز دزدان دریایی خلیج عدن که عمدتا از سواحل سومالی حرکت و اقدام به دزدی می کنند، به کشتی تجاری ایرانی هجوم برده و قصد ربایش این کشتی را داشتند ولی پس از تبادل آتش سنگین بین طرفین فرار را بر قرار ترجیح دادند.

بر اساس این گزارش این دزدان در دو مرحله دیگر به کشتی تجاری دیگری از کشورمان، نخست با هشت فروند قایق در 46 مایلی جنوب عدن و سپس با 13 فروند قایق در 55 مایلی جنوب عدن با تعداد نفرات زیاد و تجهیزات پیشرفته حمله می کنند که در هر دو مرحله با تبادل آتش گسترده بین دزدان و ناوگروه نیروی دریایی ارتش ناکام می مانند و پا به فرار می گذارند.

ناوگروه 44 نیروی دریایی ارتش متشکل از ناوشکن الوند و ناو پشتیبانی رزمی بوشهر از اواسط مهر ماه به منظور برقراری امنیت خطوط مواصلاتی و به اهتزاز درآمدن پرچم کشورمان ماموریت خود را در آب های آزاد و بین المللی آغاز کرد.

گفتنی است فرمانده نیروی دریایی ارتش پیش از این اعلام کرده بود که این نیرو در 6 سال گذشته در حدود 3 هزار کشتی تجاری و نفتکش ایرانی و غیر ایرانی را اسکورت کرده است.

منبع:پایگاه اطلاع رسانی ارتش جمهوری اسلامی


نوع مطلب : ارتش، امنیتی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

در روز دومین همایش فدائیان حریم ولایت عملیات اختلال امواج راداری توسط پروژه تحقیقاتی سایه با موفقیت انجام شد.

 

در روز دومین همایش فدائیان حریم ولایت عملیات اختلال امواج راداری توسط پروژه تحقیقاتی سایه با موفقیت انجام شد.

به گزارش روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران در دومین روز از رزمایش فدائیان حریم ولایت 6 نیروی هوایی ارتش انواع سامانه‌های پیشرفته ارتباطی نهاجا با استفاده از بسترهای امن شبکه‌های بی‌سیم و باسیم انواع سامانه‌های تسهیلات پروازی و انواع سامانه‌های تاکتیکی، ماموریت‌های ابلاغ شده در جنگ الکترونیک را با موفقیت انجام دادند.

امیر سرتیپ دوم خلبان مسعود روزخوش سخنگوی رزمایش همچنین اعلام کرد: در این مرحله با استفاده از هواپیمای جنگ الکترونیک فالکون 50 تحت عنوان پروژه تحقیقاتی سایه، عملیات اختلال امواج راداری نیروهای دشمن فرضی با موفقیت انجام شد.

سخنگوی رزمایش در ادامه گفت: همچنین جنگنده اف 14 به اجرای ماموریت دشت هوایی مسلح و انجام ماموریت تاپ کاور پرداخت.

وی تصریح کرد: همچنین جنگنده‌های اف 14 و میگ 29 با انجام عملیات رزم هوایی شرایط درگیری در صحنه واقعه نبرد را با موفقیت تمرین کردند.

منبع:پایگاه اطلاع رسانی ارتش جمهوری اسلامی


نوع مطلب : ارتش، امنیتی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

در روز دومین همایش فدائیان حریم ولایت عملیات اختلال امواج راداری توسط پروژه تحقیقاتی سایه با موفقیت انجام شد.

 

در روز دومین همایش فدائیان حریم ولایت عملیات اختلال امواج راداری توسط پروژه تحقیقاتی سایه با موفقیت انجام شد.

به گزارش روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران در دومین روز از رزمایش فدائیان حریم ولایت 6 نیروی هوایی ارتش انواع سامانه‌های پیشرفته ارتباطی نهاجا با استفاده از بسترهای امن شبکه‌های بی‌سیم و باسیم انواع سامانه‌های تسهیلات پروازی و انواع سامانه‌های تاکتیکی، ماموریت‌های ابلاغ شده در جنگ الکترونیک را با موفقیت انجام دادند.

امیر سرتیپ دوم خلبان مسعود روزخوش سخنگوی رزمایش همچنین اعلام کرد: در این مرحله با استفاده از هواپیمای جنگ الکترونیک فالکون 50 تحت عنوان پروژه تحقیقاتی سایه، عملیات اختلال امواج راداری نیروهای دشمن فرضی با موفقیت انجام شد.

سخنگوی رزمایش در ادامه گفت: همچنین جنگنده اف 14 به اجرای ماموریت دشت هوایی مسلح و انجام ماموریت تاپ کاور پرداخت.

وی تصریح کرد: همچنین جنگنده‌های اف 14 و میگ 29 با انجام عملیات رزم هوایی شرایط درگیری در صحنه واقعه نبرد را با موفقیت تمرین کردند.نوع مطلب : امنیتی، ارتش، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
این خیلی بد است که هیئت و مسجد از هم فاصله بگیرند. امروز خیلی از مساجد ما از فرط نیامدن جوان‌ها، پر از صندلی و به قول یکی از آقایان منبری، تبدیل به خانه سالمندان شده! ستاد مساجد باید حرف هیئات را هم بشنود تا بچه هیئتی‌ها بیشتر جذب مسجد بشوند.

هیئات باید به مساجد برگردند/ خیلی از مساجد و ائمه جماعات پذیرای هیئات نیستند/ هیئتی موفق است که با فکر، فضای سنتی و جدید را تلفیق کند

این خیلی بد است که هیئت و مسجد از هم فاصله بگیرند. امروز خیلی از مساجد ما از فرط نیامدن جوان‌ها، پر از صندلی و به قول یکی از آقایان منبری، تبدیل به خانه سالمندان شده! ستاد مساجد باید حرف هیئات را هم بشنود تا بچه هیئتی‌ها بیشتر جذب مسجد بشوند.
گروه معارف - رجانیوز:‌ از بین دوستان و آشنایانی که او را "مصطفی" صدا می‌کنند، شاید کمتر کسی بداند که این اسم را شیخ حسین انصاریان برای فرزند حاج احمد طاهری توصیه کرده بود. نام رسمی و شناسنامه‌ای‌اش، همان اسم هیئتی اوست؛ "حنیف". این مداح جوان -که عموزاده‌های بزرگش، اخوان طاهری سالهاست جزو ذاکران مطرح کشورند - سال 81 به همراه جمعی از دوستانش چراغ هیئتی را روشن کرد که امروز بدون شک یکی از پرشورترین هیئات شمال پایتخت است. پرچمی که به نام "عبدالله بن حسن(ع)" برافراشته شد، امروز جوانان و نوجوانان زیادی را با تیپ‌‌ها و ظواهر و عقاید متفاوت دور هم جمع کرده است.
 
اگر سالها قبل، هیئت‌های بزرگ و پرشور به محله‌های جنوب شهر اختصاص داشت و محله‌های بالاشهر ازاین فقره هیئت‌ها محروم بود ولی امروز با بروز و ظهور هیات‌های امروزی و مداحان جوان و خوش‌ذوق، شاهد شکوفا شدن هیئت‌های بزرگ و پرجمعیت با حضور پرشور جوانان از قشرهای مختلف جامعه هستیم.
 
نسیم آنلاین در روزهایی که هنوز برنامه سنگین محرم، مداحان را مشغول نکرده بود، با "حنیف طاهری" درباره مشخصه‌های هیئات امروزی به گفتگو نشسته که ماحصل آن پیش روی شماست.
 
 
هیئتی که با فکر، فضای سنتی و جدید را تلفیق کند موفق است
 
نسیم آنلاین: به نظر می‌رسد امروز با پدیده‌ای به نام هیئت‌های جدید مواجهیم که مشخصه‌هایی متفاوت از هیئت‌های قدیمی و سنتی دارند. مشخصه‌هایی از قبیل مداح، مستمع، نحوه عزاداری که بسیار با گذشته فرق کرده است. از جمله ویژگی‌های این هیئات تکثر و تعدد آنهاست. شاید در اوایل دهه 70، دو سه هیئت شاخص بود که جوان‌ها را جذب می‌کرد. ولی امروز گزینه‌های متعدد هیئات با مداحان شاخص در تهران و برخی شهرهای بزرگ کشور وجود دارند. تعداد زیادی هیئت‌های کوچکتر هم داریم که سعی می‌کنند از هیئات بزرگ امروزی تقلید کنند.
 
هیئت شما "عبدالله بن حسن(ع)" مصداق کامل یک هیئت امروزی با میانگین سنی مستمعین ثابت 22-23 سال باتیپ‌ها و عقاید مختلف است. به نظر می‌رسد چنین هیئتی با هیئت سنتی تفاوت‌هایی دارد. مشخصا سوال این است که در هیئت‌های امروزی چه اتفاقاتی افتاده که آنها را از هیئت‌های سنتی متمایز کرده؟ از نظر شما شاخصه‌های هیئت‌های امروزی چیست؟ اصلا شما تعبیر هیئت‌های امروزی را قبول دارید؟
 
حنیف طاهری: مسئله قطعا بعد اجتماعی دارد. مثل سیل می‌ماند؛ شما نمی توانید مقابل سیل بایستید. اگر جلوی سیل بایستید می‌آید و ویران می‌کند. الان جریاناتی در هیئت نسبت به فضای قدیم اتفاق افتاده و تغییر کرده، نمی‌شود در دنیایی که همه چیز در آن به سرعت دارد پیشرفت می‌کند، فضای هیئت تاثیر نپذیرد. مثل بحث احکام شریعت و فقه که باید به روز باشد، مسائلی امروز به وجود می‌آید که دین و عالم باید برای آن جواب داشته باشند و روی آن کار کنند. فضای هیئت و مداحی مجزای از این نیست اما بعضی‌ها می خواهند هیئت را مجزا کنند.


ادامه مطلب


نوع مطلب : اجتماعی، فرهنگی، دینی، مذهبی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
وقتی علت حکمِ رهبری را می‏دانیم و خودشان بدان تصریح کرده‌‏اند، همان‏گونه که در فقه گاه از فهم علت یا قواعد حاکم بر احکام، به احکامی جدید دست می‏یازیم، در اینجا نیز به سادگی در می‏یابیم که رهبری دوقطبی و اساساً آن فضا و مناسبات را نمی‏خواهند؛ چه از سوی احمدی‏‌نژاد باشد چه غیر او. اساساً مسئله‌‏ی رهبری در اینجا فرد نیست؛ مسئله همان جریان هویتی است. آن جریان هویتی نباید به خطاهای گذشته‌‏اش ادامه دهد.

اصلی‌‏ترین رسالت جریان انقلابی طرح «گفتمان ایجابی» است/ این جریان وحدت حول اصول را می‌خواهد، نه وحدت حول سهمیه‌‏ها

وقتی علت حکمِ رهبری را می‏دانیم و خودشان بدان تصریح کرده‌‏اند، همان‏گونه که در فقه گاه از فهم علت یا قواعد حاکم بر احکام، به احکامی جدید دست می‏یازیم، در اینجا نیز به سادگی در می‏یابیم که رهبری دوقطبی و اساساً آن فضا و مناسبات را نمی‏خواهند؛ چه از سوی احمدی‏‌نژاد باشد چه غیر او. اساساً مسئله‌‏ی رهبری در اینجا فرد نیست؛ مسئله همان جریان هویتی است. آن جریان هویتی نباید به خطاهای گذشته‌‏اش ادامه دهد.

محمدمهدی تهرانی- رجانیوز: اگر گمان کنیم فارغ از 15 سال گذشته، توصیه رهبری به احمدی‏‌نژاد را فهمیده‌‏ایم یا می‏توانیم بفهمیم، یقیناً راه به خطا برده‏‌ایم. مخاطب این توصیه بالواقع نه یک فرد که جریانی هویتی است که با پرچم عدالتخواهی در مقابل جریان محافظه‏‌کار و مسامحه‏‌گرا قبل از سوم‏‌تیر نزج می‏یابد و در طول این سال‏ها با آسیب‏‌های مختلف مواجه می‏شود. به عبارت دیگر مخاطب این توصیه همه‏‌ی ما هستیم. احمدی‏‌نژاد، تنها نماینده‌‏ای است برای این جریان و نظیر توصیه رهبری به او را در موارد متعدد می‏توان خطاب به جریانات مختلف انقلابی در حوزه، دانشگاه و سیاست در طول این سال‏ها مشاهده کرد. از این حیث توصیه معظم‌‏له را باید نقطه‏‌ی پایانی بر آسیب‏‌های جریان هویتی‏‌مان و نقطه شروعی برای تولد جریانی نو قلمداد کرد؛ جریانی که نه مسامحه‏‌گراست و نه عدالتخواهی را با شیوه‌‏ی پیشین جستجو می‏کند.

 

شرح و بسط این مسئله طبعاً ما را به بایسته‌‏های کاندیدای انتخابات آتی نیز رهنمون خواهد شد. در واقع وقتی روشن شد که حضور چه جریان هویتی‌‏ای در انتخابات به صلاح نیست، آن‏گاه است که نوبت به این پرسش می‏رسد که پس حضور چه جریان و رویکردی به صلاح و بایسته است و کدام جریان هویتی اکنون باید رخ بنماید.ادامه مطلب


نوع مطلب : سیاسی، اجتماعی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
سرمربی نفت تهران همچنان معتقد است که باخت تیمش برابر پرسپولیس به داور بازی ربط دارد.
علی دایی علی دایی: بازی با پرسپولیس توسط سوت ها تغییر کرد

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، هدایت ممبینی کارشناس داوری برنامه 90 اعلام کرد که صحنه مربوط به برخورد علیرضا بیرانوند با میلاد فخرالدینی در بازی پرسپولیس و نفت پنالتی نبود و گلر پرسپولیس برای دفع توپ شیرجه زد و بعد از زدن توپ به ناچار با بازیکن حریف هم در مسیر برخورد کرد.

 

بعد از این اظهارنظر نوید مظفری دیگر کارشناس داوری روی خط برنامه رفت و مدعی شد بیرانوند توپ و پای بازیکن را با هم زده و این صحنه پنالتی بوده است.ادامه مطلب


نوع مطلب : ورزشی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


( کل صفحات : 8 )    1   2   3   4   5   6   7   ...   
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : پوریا حسین‌خانی
مطالب اخیر
برچسبها
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات